Zatrzymali pociąg, uratowali samobójcę

3400
wyświetlenia

Budująca choć tragiczna sytuacja wydarzyła się kilka dni temu w naszym mieście. Na torach, niedaleko przejazdu kolejowego na ulicy Pyzderskiej stanął samobójca. Ktoś zgłosić to na numer 112. Słupeccy policjanci uratowali samobójcę dosłownie kilka chwil przed śmiercią. W tym celu zatrzymali zbliżający się pociąg. 

30 stycznia po godzinie 2 w nocy dyżurny słupeckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie stojącym na torach. Natychmiast we wskazany rejon wysłał patrol policyjny w składzie st.asp. Radosław Jaśkowiak i st.sierż. Mateusz Jóźwiak. Mundurowi na miejscu zastali zamknięte rogatki, palącą się na czerwono sygnalizację świetlną i stojącego na torach w odległości ok. 70 m od przejazdu mężczyznę. Policjanci włączyli sygnalizację świetlną w radiowozie oraz machali latarkami, aby dać znać maszyniście zbliżającego się pociągu, że coś dzieje się na torach. W międzyczasie ściągnęli desperata z torów. Mężczyznę następnie przewieziono do komendy celem ustalenia danych i sprawdzenia stanu trzeźwości, a następnie oddano pod opiekę lekarską.

Cała historia, rozmowa z policjantami i szczegółowa relacja z tego wydarzenia w najnowszym numerze Głosu Słupcy. Zapraszamy do zakupu naszego tygodnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ