Zamkną “Betonkę”! W drugim głosowaniu staroście się udało!

628
wyświetlenia

Zgodnie z nową tradycją starostwa odrzucone uchwały władzy głosuje się po raz drugi. W ciągu kilku dni starosta powiatowy dokonał wielkiego wysiłku i przekonał od nowa radnych, żeby jednak zamknąć betonkę. Tak było w poprzedniej sesji.

Podczas sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu przegłosowano ponownie uchwałę o zamknięciu drogi Strzałkowo – Powidz popularnie nazywanej “betonką” stosunkiem głosów 10-6. Warto się temu przyjrzeć bliżej. Sympatyzujący z konsekwentnie będącym przeciw Piotrem Gałanem radny Przemysław Niezbecki zmienił zdanie. Dwaj działacze PSL Bogdan Jastrząb i Jerzy Orchowski prawdziwie zaskoczyli swoich klubowych kolegów. Tu można podejrzewać nie było łatwo staroście ale jakoś się udało.
Pojawił się też nowy styl towarzyszący kontrowersyjnym sytuacjom, czyli przedstawienia parateatralne w postaci zaproszonych gości symbolizujących słuszność działania. W tym przypadku był to Tomasz Małyszka, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Pan Tomasz został przedtem odpowiednio ukierunkowany ponieważ w swoim expose podkreślił, że winę za całą sytuację ponoszą wójt Strzałkowa Dariusz Grzywiński i burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk. Według pana Tomasza winni nie złożyli wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi w Łężcu, Ta jego zdaniem byłaby jednym z objazdów na czas budowy dróg wojskowych. No tak. Ale jej nie ma, są winni, betonkę zamkną a objazd gdzie będzie? A co tam. Ważne, że pan starosta wygrał w głosowaniu i zamkną. Potem się pomyśli.
Ciekawe co dzisiaj o Jacku Bartkowiaku myślą powyżsi panowie i jak będzie wyglądała jego współpraca z nimi za miesiąc. No pozostaje nam mieszkańcom mieć nadzieje na lepsze jutro.

P.S. Tak żeby więcej o gościu-autorytecie starosty, obecnie pełni również funkcję pełnomocnika Wojewody Wielkopolskiego ds. Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. No w tej sytuacji można zrozumieć, że na razie dobre relacje z wójtem i burmistrzem nie są potrzebne.

Piotr Stróżyk
( artykuł inspirowany stylem pewnego słabego lokalnego felietonisty, taki żartobliwy dzisiaj)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ