Zamiast pociągów trzy prawie puste autobusy

3350
wyświetlenia
Fot. Tomasz Chwiłowicz

Na ostatniej sesji Rady Gminy Powiatowy Lekarz Weterynarii Józef Ziemniarski, zwrócił uwagę na poważne zagrożenia wynikające z takiej ilości autokarów jadących poprzez wsie jeden za drugim. Według Ziemniarskiego nie byłoby uwag, gdyby te autobusy nie były puste.

Rzeczywistość jest taka, że pojawiają się na wiejskich przystankach 3 autokary jednocześnie. A zdążą się że na drodze jednocześnie mija się 5 autokarów po wąskiej drodze. Autokary muszą hamować, żeby się ominąć. Józef Ziemniarski zwrócił uwagę również na tumany kurzu i niebezpieczeństwo dla rowerzystów. Jak się dowiedzieliśmy rozkład jazdy transportu zastępczego po 10 lipca ma zostać zmieniony. Jeżeli chodzi o ilość autobusów jest to sytuacja czasowa. Jest to obserwowane i jeżeli sytuacja związana z małą ilością pasażerów nie ulegnie zmianie ich ilość zostanie zweryfikowana przez Koleje Wielkopolskie.

 

2 KOMENTARZE

  1. wszystko wam przeszkadza ludzie. najpierw starosta został ekspertem od kolejnictwa a teraz autobus przeszkadza może metro trzeba wybudować lub konne zaprzęgi będzie ekologicznie. albo rowery kupcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ