Zakończono Wawrzynkową Grę Miejską – Słupca 2020

359
wyświetlenia

Miasto Słupca od kilkunastu lat organizuje Wawrzynkową Grę Miejską. Co roku była to impreza skupiająca całe rodziny. W bieżącym roku, z przyczyn niezależnych od organizatorów grę przeprowadzono po raz pierwszy w wersji online.

Do wykonania w tegorocznej edycji Gry było 6 zadań.
Zadanie nr 1 – należało wykonać proporzec dla zgłoszonego do Gry zespołu.
Zadanie nr 2 – należało znaleźć, ukryte w zdaniach, słowa związane ze Słupcą oraz należało połączyć w pary zdjęcia z nazwiskami pasującymi do przekazu ze zdjęć.
Zadanie nr 3 – należało wykonać wianki świętojańskie, zrobić ich zdjęcie, udać się nad jezioro i zrobić tam zdjęcie z wiankiem lub z wiankami na głowach, puścić wianek ze świecą na jezioro i zrobić zdjęcie jak odpływa
Zadanie 4 – należało przygotować stroje historyczne dla każdego członka zespołu
Zadanie 5 – to zadanie było zadaniem otwartym; zespół sam miał wymyślić zadanie
Zadanie 6 – należało wykonać kilka zadań typowo sportowych

W tym roku do Gry Wawrzynkowej zgłosiła się AŻ jedna rodzina – małżeństwo z dwójką dzieci, Państwo Kanapowie. Z humorem można powiedzieć, że rodzina Państwa Kanapów nie spoczęła na kanapie przed telewizorem i przeszła wszystkie etapy Gry. Wykonali zadania z największą starannością. Państwo Kanapowie w udzielonym wywiadzie sami przyznali, że praca przy zadaniach wawrzynkowych rozwijała ich zainteresowania, odkrywali siebie na nowo wspólnie spędzając czas i przednio się przy tym bawili.
Rodzina Państwa Kanapów, jedyna rodzina w tegorocznej edycji Rodzinnej Wawrzynkowej Gry Miejskiej, zadania wykonała w sposób wzbudzający zachwyt i uznanie Organizatora Gry i trudno nie wyrazić przekonania, że każdemu, kto zapozna się z dokumentacją wykonanych zadań, to uznanie dla Państwa Kanapów i ich dzieci – Szymona i Mateusza, po prostu się udzieli.
Za udział w Grze Wawrzynkowej „Kanapowcy” otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ