Zakończenie roku w Koszutach i Tort Ośmioklasisty

714
wyświetlenia

Dzień 19 czerwca 2019 to uroczysty dzień zakończenia roku szkolnego ale i też ostatni dzień w szkole dla uczniów klasy VIII.

Dyrektor Szkoły Anna Lewandowska podsumowując rok szkolny 2018/2019 w swoim przemówieniu powiedziała: „Było to 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowy ,bardzo pracowity rok dla wszystkich . Najważniejszym priorytetem były zawsze i są efekty nauczania. W tym roku osiągnęliśmy najwyższą średnią nauczania, a najlepszy uczeń powoli zbliża się do ideału. Wzrosła też lawinowo liczba świadectw z czerwonym paskiem. W tym roku szkolny klasa ósma po raz pierwszy zdawała egzamin ósmoklasisty z którego wyniku jesteśmy dumni. Osiągnęliśmy zarówno z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego wyniki wyższe niż średnia gminy Słupca, a z matematyki wynik wyższy niż średnia kraju, województwa, powiatu i gminy.
Bardzo doniosłym momentem było uroczyste przekazanie sztandaru uczniom, którzy dostąpili tego zaszczytu za szczególne osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Od nowego roku szkolnego w skład pocztu sztandarowego wchodzić będą: Jakub Jóźwiak, Konstancja Jarzębowska, Amelia Konieczka.
Najprzyjemniejszym momentem dla uczniów i rodziców jest wręczanie nagród wyróżnień i podziękowań.
– Nagrodę Wójta otrzymał Michał Rusik. Michał został również Prymusem Szkoły, uzyskując najwyższą średnią w szkole.
– Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły powędrował do klasy III i wychowawcy Bożeny Konieckiej.
– W kategorii klas IV – VIII puchar otrzymała klasa VI i wychowawca Renata Michalak.
– Klasa IV z wychowawcą Anną Filipiec otrzymała dyplom za najwyższą średnią w szkole.
Nagrody w pozostałych kategoriach to:
– Sportowcem Fair Play został Bartosz Grabowski z klasy VIII.
– Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrody otrzymali: Jakub Jóźwiak, Patryk Ryźlak, Łukasz Grabowski.
– Nagrodę „Super matematyk” otrzymał Michał Rusik z klasy VI.
– Tytuł „Super historyków” uzyskali: Michał Rusik i Mikołaj Rewers.
– Czytelnikiem roku została Maria Pilarczyk z klasy III
Agnieszka Berdzińska z klasy VIII otrzymała nagrodę za pracę w SU.
– Klasą zwycięską w oszczędzaniu okazała się klasa III.
Rodzice nagrodzonych uczniów odebrali z rąk Dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Dyrektor wręczyła też podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której przepięknie zaprezentowały się „Jaskółeczki” w balecie, Eryk Ryźlak w utworze instrumentalnym oraz wokalistki Julia i Konstancja.
Na zakończenie wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem zatańczyli ostatni taniec z klasą VIII. Bardzo wzruszająca była ostatnia część uroczystości, część pożegnalna uczniów klasy VIII. Uczniowie klasy VII oraz Rada Rodziców skierowali do absolwentów życzenia i drobne upominki. Spektakularnym momentem tej części był wjazd tortu ósmoklasisty. Uczniowie klasy VIII zdmuchnęli świeczki i od tego momentu stali się pełnoprawnymi absolwentami naszej szkoły. Nie zabrakło również podziękowań ze strony uczniów jak i rodziców. Były łzy wzruszenia i serdeczne uściski. Na koniec wszyscy zebrani zgromadzili się na korytarzu by zawiesić pamiątkowe tablo uczniów klasy VIII.
19 czerwca to ważny dzień dla uczniów i nauczycieli bowiem z niecierpliwością oczekujemy na zasłużone wakacje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ