Zakończenie roku i pożegnanie dyrektorów “Ekonomika”

3777
wyświetlenia

Różne są pożegnania z pracą. Jednak połączone z zakończeniem roku szkolnego odejście na emeryturę dyr. Ireny Grzeszczak i wicedyrektor Grażyny Bich było niezwykle dobrze przygotowane. Sam fakt, że to trwało ponad dwie godziny i nikt się nie nudził o tym świadczy.

Uroczystość rozpoczęła Irena Grzeszczak. Od razu przedstawiła zwyczaj jaki panuje w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Wybierani są uczniowie z najlepszymi ocenami i tworzy się z nich na zakończenie roku tak zwaną “Złotą Klasę”. W tym roku 47 uczniów uzyskało średnią powyżej 4,25 a wychowawcą złotej klasy została Małgorzata Ochocka.

Najwyższą średnią 5,38 i nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Daniel Ligocki z klasy 2ż.

W swoim expose dyr Irena Grzeszczak opowiedziała jak ważne dla osiągnięcia tego poziomu jaki obecnie reprezentuje ZSE była otwartość i zdecydowanie w pozyskiwaniu środków finansowych z funduszy unijnych. Podkreśliła jednak, że szkoła to nie tylko zasoby materialne ale efekty kształcenia, które widać potem w dobrych wynikach egzaminów maturalnych i zawodowych.

Na uroczystości pojawiło się wielu gości, byli to dyrektorzy słupeckich szkół i placówek podlegających starostwu, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, przedstawiciele policji, PSP w Słupcy,  płk mgr inż. Płóciennik Dariusz dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego, płk mgr pilot Walczak Krzysztof dowódca 3. Skrzydła Transportowego, Wiceprezes Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak, Prezes Zarządu Mostostal Wechta Dariusz Wechta, dyr Konspol-Bis Rafał Wylęgała, z-ca prezesa zarządu WFO SiGW w Poznaniu Marek Baugmart oraz przedstawiciele rad rodziców i grono pedagogiczne.

Kiedy patrzę w przeszłość, to uświadamiam sobie, że moja przygoda z ekonomikiem trwa już około czterech dekad. W międzyczasie szkołę ukończyło 10 tysięcy absolwentów – mówiła dyr Irena Grzeszczak.

Na koniec Irena Grzeszczak przekazała oficjalnie szkołę nowemu dyrektorowi Karolinie Rakowicz.

W dalszej części na dużym ekranie przedstawiono historię życia i kariery obu pań odchodzących na emeryturę. I pojawili się uczniowie z I a. Nie da się inaczej napisać. Scenariusz krótkich humoresek autorstwa Grażyny Garsztki i występ wokalistki Pauliny Ławniczak był oszałamiający. Podnieśli atmosferę do góry jak na dobrym koncercie i w tej atmosferze zakończyła się uroczystość. Po prostu kolejką do obu odchodzących pań z kwiatami.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ