Zakończenie prac i odbiór nawierzchni boiska SM w Słupcy!

533
wyświetlenia

Dziś na boisku za przedszkolem “Jarzebinka odbył się uroczysty odbiór pierwszego etapu zakończenia budowy obiektu, położenia trawy boiskowej.

W uroczystości uczestniczyli między innymi prezes Henryk Lewandowski, burmistrz Michał Pyrzyk,  Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Mariusz Król, z-ca prezesa Mirosława Wróbel.
Zakończenie całej inwestycji planowane jest na przełom czerwca i lipca. Poza boiskiem piłkarskim zamontowane będą dwie tablice do koszykówki, słupki przygotowane do wieszania siatki do tenisa i siatkówki. Ze względu na to, że część chodnikowa jest jednocześnie szachownicą będą tam przygotowane duże pola do gry w warcaby i szachy z dużymi figurami między innymi dla osób starszych. Bedzie zrobione nowe ogrodzenie, stojaki dla rowerów poza boiskiem i dodatkowe ławeczki. Do boiska będą prowadzić trzy furtki.
Z każdej strony będą ustawione po dwie silne lampy fotowoltaliczne. Marzeniem prezesa jest turniej piłkarski Osiedle Niepodległości na resztę spółdzielni.
Pełny koszt inwestycji według pierwszego kosztorysu to około 350 tys.złotych. Koszt jednak stał się niższy ponieważ dużo prac wykonali pracownicy spółdzielni i koszt całej budowy zmniejszy się mniej więcej o 200 tys.złotych.
Chciałbym pogratulować prezesowi a za jego pośrednictwem mieszkańcom spółdzielni tej inwestycji. Prezes przez kilka ostatnich lat udowadnia, że potrafi być skuteczny w wielu obszarach. Przypomnę, że to miejsce przez wiele lat straszyło wyglądem. Pomysły być może były ale do tej pory nie było odważnych do ich realizacji. Ja zawsze się cieszę, że takie sportowo – rekreacyjne na terenie Słupcy powstają, bez względu na to kto jest ich inwestorem – gratulował prezesowi burmistrz Michał Pyrzyk.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ