Zakaz wstępu do lasu i nad jezioro do końca 2021! Wycinka lasu w Kosewie! (Interaktywna mapa planowanych wycinek w Polsce)

2364
wyświetlenia

Opierając się na informacjach i zdjęciach od czytelników informujemy, że nie tylko lasy w Powidzu są wycinane. W taki sam sposób są traktowane obecnie lasy w Kosewie. Dlaczego? Postaramy się dowiedzieć dla państwa szczegółów jak najszybciej.

Na teraz dowiedzieliśmy się, że jeden z czytelników próbował się dodzwonić do nadleśnictwa Gniezno. Niestety nie udało się mu dodzwonić. Znalazł natomiast informację o sprzedaży drzewa. Sytuacje jest na tyle interesująca, że postaramy się jak najszybciej wyjaśnić tą kolejną dużą wycinkę lasu, tym razem po drugiej stronie Jeziora Powidzkiego.

Link do szczegółowego odczytania mapy znajdziecie w tekście poniżej

Oto interaktywna mapa planowanych wycinek w Polsce. Przybliż swoją okolicę i kliknij wydzielenie leśne by otrzymać więcej szczegółów o wycince. Mapa pokazuje zaplanowane i ostatnio wykonane czynności rębne, ale nie ma na niej trzebieży, czyszczeń i innych zabiegów o charakterze selektywno-hodowlanym.
https://mapy.lasyiobywatele.pl/zanim-wytna-twoj-las.html

Jak informuje jeden z czytelników : ” Screen z mapy nie jest miarodajny, bo pokazuje zagęszczone linie. Należy kliknąć na link i powiększyć. Pamiętajcie, że zaznaczenie nie oznacza automatycznie wycinki całego obszaru, tylko pokazuje, że będą tam wycinki, a w jakiej skali, to jest podane w szczegółach po kliknięciu.”

Czytelnikom za udostępnienie zdjęć i informacji serdecznie dziękujemy.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ