Zakaz odwiedzin w SP ZOZ Słupca!

3230
wyświetlenia

W słupeckim szpitalu od dzisiaj wprowadzono zakaz odwiedzin. Decyzja została podjęta ze względu na potwierdzone zarażenie się jednej osoby koronawirusem w Zielonej Górze.

Jako ciekawostkę publikujemy fragment felietonu Tomasza Stawiszyńskiego, polskiego filozofa, który pisząc poniższy tekst sugeruje się publikacjami polskich naukowców i epidemiologów:
…Z epidemii koronawirusa ochoczo korzysta więc z jednej strony władza polityczna oraz wprzęgnięte w strukturę jej działania media – intensyfikując panikę i wywołując poczucie radykalnego zagrożenia, żeby następnie redukować je poprzez wprowadzanie restrykcyjnych rozwiązań zaradczych. Z drugiej zaś, korzystamy z niej my wszyscy. Osobliwie spragnieni skrajnych emocji, z pomocą obrazów powszechnej zagłady zaspokajający jakieś swoje nieuświadomione psychologiczne potrzeby…. Tymczasem specjaliści epidemiolodzy, choć oczywiście ostrzegają przed możliwością niekontrolowanego rozprzestrzeniania się zakażeń, albo groźnymi mutacjami wirusa, potencjalnie bardziej niebezpiecznymi niż aktualna – zdecydowanie studzą paniczne reakcje. I podkreślają – na przykład w oficjalnym komunikacie dostępnym na stronach Polskiej Akademii Nauk, którego autorami są prof. Egbert Piasecki i prof. Brygida Knysz – że szacowana w procentach śmiertelność spowodowana koronawirusem de facto nie przekracza znacząco śmiertelności generowanej przez sezonową grypę.

Cały felieton znajdziecie Państwo –tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ