Zagórowscy seniorzy w Górach Izerskich i Karkonoszach

848
wyświetlenia

14 i 15 maja słuchacze sekcji krajoznawczo-turystycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z przyjaciółmi uczestniczyli w wycieczce autokarowej w Góry Izerskie i Karkonosze, zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Pilotem i przewodnikiem był opiekun sekcji Przemysław Waszak.

Dwa razy w miesiącu podczas zajęć przybliżam studentom różne ciekawe miejsca turystyczne, które warto odwiedzić. Postanowiłem ich zabrać w góry znajdujące się nie tak daleko od Zagórowa, bo oddalone od naszego miasta trzysta kilometrów, cztery godziny jazdy autokarem – powiedział Przemysław Waszak.
Maj jest idealnym miesiącem na wycieczki. Dwudniowy pobyt w górach pozwolił nam zintegrować się i odpocząć. Zwiedzaliśmy Zamek Czocha, wjechaliśmy wyciągiem na Stóg Izerski i Szrenicę oraz zobaczyliśmy Wodospad Szklarki. Malownicze góry i piękne lasy nieustannie nas urzekały – podzieliła się wrażeniami wiceprezes ZUTW Małgorzata Kasprzak.
Studenci sekcji krajoznawczo-turystycznej kochają wycieczki i są podszyci wiatrem. W trakcie powrotu do domu ustalali kolejny wyjazd. Serdecznie dziękują Przemysławowi Waszakowi za przewodnictwo, opiekę i nieustanną inspirację do poznawania pięknych miejsc w Polsce i Europie.

Fot. Małgorzata Kasprzak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ