Zagórowianie zagrali w Poznaniu podczas “Nocy Biologów”

560
wyświetlenia

Koncert w auli Collegium Biologicum wydziału biologii UAM w Poznaniu odbył się 12 stycznia w ramach “Nocy Biologów”. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali razem Daniel Słowiński, Jakub Słowiński i prof. UAM Andrzej Brzeg.

Daniel Słowiński jest nauczycielem muzyki w Zagórowie. Kilka lat temu los zetknął go z profesorem biologii UAM. Ta znajomość zaowocowała przyjaźnią i wspólnymi kompozycjami. Tydzień temu zagrali koncert w klubie “Ptak” w Poznaniu, gdzie zaprezentowali twórczość Krzysztofa Klenczona. Jako ciekawostkę można dodać, że wśród publiczności znalazła się siostra gwiazdy polskiego beatu.

Z okazji Nocy Biologów zaprezentowali koncert “Tam gdzie woda i las”. Koncert trwał 2 godziny. Ogromne wrażenie zrobiły na słuchaczach autorskie kompozycje Daniela Słowińskiego i Andrzeja Brzega. Wśród publiczności oprócz młodzieży licealnej, która przybyła na Noc Biologów, naukowców i studentów znaleźli się zagórowianie i starosta Mariusz Roga. GOK w kooperacji z Anną Eicke z zagórowskiego gimnazjum wynajęli 20 osobowego busa dla uczestników z Zagórowa. Podczas koncertu na ekranie pojawiały się ważne fotografie dotyczące Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Sam koncert był dedykowany profesorowi Stanisławowi Balcerkiewiczowi.

Piotr Stróżyk

Fot. Grzegorz Cieślewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ