Zagórowianie zagrali w Poznaniu podczas “Nocy Biologów”

762
wyświetlenia

Koncert w auli Collegium Biologicum wydziału biologii UAM w Poznaniu odbył się 12 stycznia w ramach “Nocy Biologów”. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali razem Daniel Słowiński, Jakub Słowiński i prof. UAM Andrzej Brzeg.

Daniel Słowiński jest nauczycielem muzyki w Zagórowie. Kilka lat temu los zetknął go z profesorem biologii UAM. Ta znajomość zaowocowała przyjaźnią i wspólnymi kompozycjami. Tydzień temu zagrali koncert w klubie “Ptak” w Poznaniu, gdzie zaprezentowali twórczość Krzysztofa Klenczona. Jako ciekawostkę można dodać, że wśród publiczności znalazła się siostra gwiazdy polskiego beatu.

Z okazji Nocy Biologów zaprezentowali koncert “Tam gdzie woda i las”. Koncert trwał 2 godziny. Ogromne wrażenie zrobiły na słuchaczach autorskie kompozycje Daniela Słowińskiego i Andrzeja Brzega. Wśród publiczności oprócz młodzieży licealnej, która przybyła na Noc Biologów, naukowców i studentów znaleźli się zagórowianie i starosta Mariusz Roga. GOK w kooperacji z Anną Eicke z zagórowskiego gimnazjum wynajęli 20 osobowego busa dla uczestników z Zagórowa. Podczas koncertu na ekranie pojawiały się ważne fotografie dotyczące Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Sam koncert był dedykowany profesorowi Stanisławowi Balcerkiewiczowi.

Piotr Stróżyk

Fot. Grzegorz Cieślewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.