Zagórowianie we Wrocławiu i Pradze na Jarmarkach Bożonarodzeniowych

1080
wyświetlenia

W weekend, 1-3 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia i Pragi na Jarmarki Bożonarodzeniowe zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Wyjazdy z Zagórowa na jarmarki stały się już tradycją. W latach minionych odwiedzono Drezno i Berlin. W tym roku przyszedł czas na Wrocław i Pragę.

Jarmarki Bożonarodzeniowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Polacy uwielbiają Święta Bożego Narodzenia. W wielu miasteczkach i miastach, polskich i zagranicznych, rynki zamieniają się w kolorowe place, na których można kupić wiele smakowitych wiktuałów oraz prezenty. Dwa lata temu zapoczątkowaliśmy tego typu wycieczki, a w tym roku, 17 grudnia, organizujemy swój Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagórowie. Za rok planujemy jechać do Krakowa – mówi Przemysław Waszak, pilot i przewodnik oraz opiekun sekcji krajoznawczo-turystycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wrocławski jarmark spodobał nam się bardziej niż praski. Przygotowano go z wielkim przepychem. Praski też był ładny, ale niestety bardzo duża ilość turystów utrudniała poruszanie się po Starym Rynku. Piliśmy pyszne wino, jedliśmy pieczone kasztany, dania z wieprzowiny, jak również kosztowaliśmy czeskich smakołyków: knedlików, zupy kulajdy i trdelnika – mówią uczestnicy wycieczki.
Organizatorzy serdecznie dziękują wycieczkowiczom za wspólnie spędzony weekend oraz w imieniu Komitetu Organizacyjnego I Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zagórowie zapraszają wszystkich 17 grudnia na zagórowski Duży Rynek. Początek imprezy o godz. 14.00. 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ