Do Zagórowa wracają mieszkańcy z Europy

1820
wyświetlenia

20 kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie odwiedził Erich Kuhn, Niemiec mieszkający na terenie Gminy Zagórów do lat 50-tych XX wieku. Inicjator corocznych mszy ekumenicznych w kościele ewangelickim w Zagórowie i propagator pielęgnowania pamięci o wielokulturowej przeszłości regionu.

Gościowi towarzyszyli krewna Britta Klein i przyjaciel Łucjan Rydlichowski z Szetlewka. Celem wizyty było nawiązanie współpracy dotyczącej wymiany doświadczeń na rzecz dbania o pamięć historyczną „małej ojczyzny”.
Dyrektor MGOK
Łukasz Parus wręczył Erichowi Kuhnowi fotografie ze sprzątania cmentarza ewangelickiego w Łazińsku Drugim, które miało miejsce 25 lutego i zostało zorganizowane przez członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Pamięci FRYDHOF z wiceprezesem Damianem Kruczkowskim na czele, związanym rodzinnie z Zagórowem. Do akcji włączyli się prezes stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej Grzegorz Cieślewicz z zarządem, radni Rady Miejskiej Zagórowa Nina Madalska i Jan Kloc, Łucjan Rydlichowski, twórcy portalu edukacyjnego „Zagórów- miejsce z historią”oraz MGOK.
Erich Kuhn obiecał przesłać kopie przedwojennych zdjęć Zagórowa i okolic. Goście zwiedzili obiekt MGOK, a z tarasu widokowego podziwiali urokliwą panoramę Gminy Zagórów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ