Zagórów najlepszy na Turnieju Strzeleckim w Witkowie

482
wyświetlenia

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie zorganizowało V Otwarty Turniej Strzelecki z Karabinka Pneumatycznego o puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie w kategorii mężczyzn i kobiet, w którym wzięło udział około 80 osób. W tym roku po raz pierwszy został przeprowadzony także super pojedynek strzelecki o „Statuetkę Brata Kurkowego śp. Krzysztofa Szkudlarka”, w którym brali udział zawodnicy zajmujący pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Statuetkę zdobyła Maria Kierzek z wynikiem 41 pkt. na 50 możliwych, 2. miejsce wywalczyła Anna Andrzejewska – 41 pkt., 3. miejsce zajęła Zuzanna Łyskawińska – 41 pkt., 4. miejsce przypadło Monice Kowalczewskiej – 38 pkt. W kategorii mężczyzn: 1. miejsce zajął Michał Walczak – 46 pkt., 2. miejsce zajął Janusz Mirek 44 pkt., 3. miejsce przypadło Jackowi Juszczakowi – 44 pkt., a 4. miejsce wywalczył Marian Gadziński – 44 pkt.

W kwalifikacji drużynowej: 1. miejsce i puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wywalczyła drużyna z Gminy Zagórów z wynikiem 166 pkt. na 200 możliwych. 2. miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie – Piotra Jóźwika – zdobyła drużyna z Gminy Kobylin z wynikiem 165 pkt. 3. miejsce i puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Mariana Gadzińskiego – zdobyła drużyna z Gminy Kórnik z wynikiem 161 pkt. 4. miejsce i puchar Radnego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – Telesfora Gościniaka – zdobyła drużyna Gminy Stare Miasto z wynikiem 161 pkt. 5. miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu – Tadeusza Tomaszewskiego – przypadł drużynie z Gminy Golina z wynikiem 160 pkt., a 6. miejsce i puchar Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie – Stanisława Rajkowskiego – zdobyła drużyna Gminy Witkowo z wynikiem 158 pkt. Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, medali oraz brackich dyplomów.

W czasie trwania zmagań tenisowych i strzeleckich organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji rekreacyjnych, które niezaliczone zostały do kategorii zespołowych. Pamiątkowe medale za zajęcie od I do III miejsca wywalczyli: rzut lotką do tarczy elektronicznej: Mariusz Majewski – Golina, Karol Kuszka – Zagórów, Krzysztof Ostrowski – Oborniki, Danuta Paluszkiewicz – Kórnik, Bożena Matuszak – Zagórów, Krystyna Janicka – Kórnik; rzut ringo: Jarosław Mieloch – Kórnik, Mirosław Sawicki – Stare Miasto, Grzegorz Kreczmer – Kobylin; wyrzucanie kośćmi: Maciej Kutka – Rogożno, Mariusz Majewski – Golina, Wojciech Majchrzak – Bieganowo, Ewa Wysocka – Rogożno, Joanna Mięta – Zagórów, Lucyna Wrzyszczyńska – Rzgów

W sumie zagórowianie zdobyli 6 medali, dwa puchary i jedną statuetkę! Gratulujemy!