Zaczęli wypłacać dotacje na wymianę pieców

2095
wyświetlenia

Gmina Miejska Słupca wypłaciła pierwsze dopłaty do wymiany nieekologicznych i nieefektywnych pieców. Pierwsze dotacje po 3000 złotych otrzymało 8 właścicieli posesji.

Przypomnijmy, że dofinansowanie dotyczy tylko wymiany starych źródeł ciepła z nieekologicznych na proekologiczne. Regulamin określa zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu miasta Słupca na zadania polegające na likwidacji niskosprawnych, nieekologicznych źródeł ciepła i zastąpienia ich źródłami proekologicznymi, to jest na:
1) ogrzewanie gazowe;
2) ogrzewanie elektryczne;
3) ogrzewanie olejowe;
4) podłączenie do sieci ciepłowniczej;
5) pompy ciepła;
6) zamontowanie kotłów na biopaliwo, wióry, trociny drzewne, słoma, drewno prasowane typu pelet lub brykiet drzewny, pelet lub brykiet z odpadów roślinnych, ekogroszek, spełniające wymogi klasy 5

O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby, które są właścicielami, współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych. O dofinansowanie mogą również wystąpić wspólnoty mieszkaniowe. Wysokość dotacji jest zróżnicowana. Dla osób fizycznych jest to 50%, maksymalna kwota to 3 tys. złotych. Dla wspólnot mieszkaniowych dofinansowanie wyniesie do 5 tys. złotych.

Wnioski są przyjmowane w sposób ciągły. Jeżeli ktoś nie otrzyma dotacji w bieżącym roku, otrzyma ją jako jeden z pierwszych w roku kolejnym. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z odpisu na Fundusz Ochrony Środowiska.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ