Zabrali aż 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości!

4490
wyświetlenia

Aż 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali konińscy policjanci podczas minionego weekendu. W całym kraju trwały działania „Prędkość”. Na terenie Konina i powiatu policjanci ukarali mandatami 330 kierowców.

Policjanci przyznają, że takich wyników swoich działań nie przewidywali. Okazuje się, że kierowcy zbyt często i zbyt chętnie dociskają pedał gazu. Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali 427 pojazdów. Niestety wielu kierowców popełniło wykroczenia. Jednak co najgorsze 330 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Wśród nich było aż 19, którzy w terenie zabudowanym jechali o co najmniej 50 km/h za szybko. Wszyscy oczywiście stracili na 3 miesiące prawa jazdy. Jeszcze nigdy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy nie zatrzymali tak wielu dokumentów w tak krótkim czasie.

Lepiej natomiast wyglądała kwestia badań trzeźwości kierowców. Samochodami nie powinno kierować jedynie dwóch, natomiast pięciu nietrzeźwych podróżowało rowerami, za co zostali ukarani mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali też jednego kierowcę, który kierował pomimo zakazu sądowego.

Nadmierna prędkość jako przyczyna wypadków drogowych znajduje się w niechlubnej czołówce policyjnych statystyk. Działania z ostatnich dni pokazują, że kierowcy naprawdę przesadzają z rozpędzaniem swoich pojazdów. Należy się więc spodziewać, że podobne kontrole będą kontynuowane w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ