Zabawy z Lego®Education w przedszkolu “Jedynka”

423
wyświetlenia

W ramach realizacji programu Ambasador Przyjaznej Edukacji dzieci z Przedszkola nr 1 wraz z rodzicami piątkowe popołudnie 29 listopada spędziły na twórczych warsztatach z wykorzystaniem rozwiązań Lego ®Education.

Warto dodać, że na warsztaty zostali zaproszeni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach realizowanej innowacji, która zakłada m.in. wymianę doświadczeń.
Warsztaty podsumowały zgromadzoną przez dzieci obszerną wiedzę tematyczną o jesieni, rozwijały pamięć i spostrzegawczość, logiczne myślenie, kompetencje komunikacyjne i społeczne, i dały upust dziecięcej wyobraźni w ekspresji plastycznej.
Rodzice natomiast poznali metodę pracy w oparciu o sześć kolorowych klocków. Bawiąc się z dziećmi uświadamiali sobie rolę interakcji w edukacji,
i to, że świetna zabawa może być nauką, która jest fascynującą przygodą.
Dzieci zafascynowane kreatywnymi klockami Lego®Education, które wysypały się z magicznej walizki, stworzyły przepiękną kolorową makietę jesiennego lasu. Za pomocą sześciu klocków tworzyły różnorodne konstrukcje i wreszcie, wyrażały siebie w kompozycji plastycznej,dając tym samym swoje wyobrażenie o jesieni.
Ach emocji było moc i tylko szkoda, że z popołudnia zrobiła się noc, ale nic straconego bo za chwilę już w grudniu spotkamy się na kolejnych, świątecznych warsztatach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ