Z sierżantem Pyrkiem w szkole w Młodojewie

1725
wyświetlenia

W ramach programu „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”słupeccy policjanci odwiedzili uczniów klas początkowych ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie. Podczas spotkania mundurowi utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego, przypomnieli o zagrożeniach jakie mogą napotkać w życiu codziennym.

Funkcjonariuszom towarzyszył sierżant Pyrek, który zaprosił dzieci na spacer po najbliższej okolicy. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Artur Kamiński oraz oficer prasowy asp.szt. Marlena Kukawka w praktycznej i przystępniej formie przekazali dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drogach pieszych i rowerzystów. Zwrócili uwagę na właściwe zachowania w szkole, odpowiednie odnoszenie się do kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Przestrzegali przed kontaktami z obcymi osobami i przypadkowym nawiązywaniem znajomości poprzez internet. Radzili, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
Atrakcją spotkania była maskotka wielkopolskich policjantów. Sierż. Pyrek zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, a następnie zabrał je na spaceru po najbliższej okolicy, aby w praktyce sprawdzić umiejętności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ