XXIII Wojewódzki Festiwal przedszkolaków “Czerwonak”-eliminacje powiatowe

972
wyświetlenia

We wtorek, 15 maja o 9.30 w MDK Słupca odbyły się eliminacje powiatowe do XXIII Wojewódzkiego Festiwalu przedszkolaków “Czerwonak” 2018. Eliminacje zorganizowało Przedszkole nr 4 w Słupcy “Jarzębinka” i MDK.

Festiwal ma już ugruntowaną pozycję w programie wydarzeń kulturalnych powiatu słupeckiego. W tym roku festiwal odbywa się pod nazwą “Dla Ciebie Polsko”. Imprezę otworzyły przedstawicielki Przedszkola “Jarzębinka”,  Iwona Buśkiewicz i wicedyrektor Agata Juszczak. Iwona Buśkiewicz dyrektor przedszkola Jarzębinka podziękowała burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi , Lidli Dobersztyn – prezes Banku Spółdzielczego w Słupcy , Jarosławowi Dębskiemu -dyrektorowi MDK w Słupcy , Gminnemu Ośrodkowi Kultury ,, Sokół ” w Czerwonaku oraz Radzie Rodziców Przedszkola N r4 Jarzębinka za finansowe wsparcie , które zostało przeznaczone na zakup nagród dla uczestników Festiwalu.
W eliminacjach wzięło udział 15 wykonawców z 6 przedszkoli z powiatu: Przedszkola Samorządowego w Zagórowie, Przedszkola w Cieninie Zabornym, Przedszkola Gminnego w Kotuni, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy, Przedszkola nr 2 “Miś” w Słupcy, Przedszkola nr 4 “Jarzębinka” w Słupcy. W składzie jury zasiadali, Remigiusz Wojciechowski – przewodniczący, Tadeusz Piłat – muzyk, Przemysław Stadnik – muzyk.
W eliminacjach udział wzięli: Maria Jóźwiak, Franciszek Flisiak, Julia Słowińska, Witosław Sobczak, Michalina Cecha, Lena Kędziora, Blanka Frątczak, Tobiasz Wawrzyniak i Oliwia Gołąbek, Hanna Grabarczyk, Emilia Szczepaniak, Gabriela Skąpska, Martyna Maciejewska, Marysia Węckowiak, Agata Kinast, Albert Imbierowicz.
Po wysłuchaniu wykonawców jury przyznało 6 nominacji do finału wojewódzkiego. W finale zaśpiewają:
1. Maria Jóźwiak – Przedszkole nr 1 w Słupcy
2. Witosław Sobczak – Przedszkole “Miś” w Słupcy
3. Hanna Grabarczyk – Przedszkole “Jarzębinka” w Słupcy
4. Emilia Szczepaniak – Przedszkole w Kotuni
5 Blanka Frątczak – Przedszkole “Jarzębinka” w Słupcy
6. Martyna Maciejewska – Przedszkole w Zagórowie
Przed ogłoszeniem zgromadzona tłumnie publiczność poderwał do tańca mistrz DJ przedszkolny, Krystian Bartczak. Po tańcu dzieci w oczekiwaniu na werdykt obejrzały bajkę.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 3 czerwca w amfiteatrze w Parku im. Chopina w Koninie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.