XVII Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych

421
wyświetlenia

18 czerwca odbył się w Domu Kultury w Zagórowie XVII Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa i M-GOK w Zagórowie.

Jako pierwszy zespół zaprezentowały się MICHAŁY z MICHALINOWA z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Michalinowie Oleśnickim . W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie pt: „Zaczarowane krzesiwo”, które wywarło ogromne wrażenie na całej publiczności. Widać było ciężką pracę całego zespołu i poświęcenie , aby przygotować wszystko z każdym detalem. Duże wyrazy uznania ! Zespół już drugi raz brał udział w przeglądzie z czego bardzo się cieszymy i zawsze są u nas mile widziani. Opiekunki grupy to :Teresa Borowska , Magdalena Czupryniak i Agnieszka Grzywińska. Należy dodać , że zespół 18 maja wziął udział w Ogólnopolskim Integracyjnym Przeglądzie Teatralnym w Kościanie , gdzie za to właśnie przedstawienie otrzymał III miejsce –pięknie gratulujemy zarówno członkom zespołu jak i opiekunkom.
Następnie zaprezentowały się dwa zespoły ze SP w Łukomiu pod kierunkiem Marii Chojnackiej. Grupa Teatralna LUZIK z przedstawieniem pt: „Dziwaki” i Zespół SIÓDMACY z przedstawieniem pt: „Nuda”. Udział młodych aktorów z Łukomia to już tradycja , bo są z nami od samego początku czyli dokładnie 17 lat. Grupy zaprezentowały krótkie , ale bardzo wesołe sztuki , przy których publiczność doskonale się bawiła. Gratulujemy i życzymy dalszej frajdy z zabawy w teatr.
Jako gospodarze zaprezentowała się na końcu Grupa Teatralna Fantazjana działająca pod kierunkiem Lilli Lebiedzińskiej i Iwony Bętkowskiej , a reprezentująca SP i M-GOK w Zagórowie. Ten sezon teatralny był dla Fantazjany niezwykle udany , a dzisiejszy występ jest zwieńczeniem tego sezonu. Dzisiaj w jej wykonaniu mogliśmy obejrzeć nową sztukę pt: „O gęsi ,która szukał sensu”. Jak było widać z reakcji publiczności przedstawienie podobało się , więc tym bardziej nas to cieszy, że mogliśmy się dzisiaj pokazać dla rodzimej publiczności.
Wszystkie zespoły i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy , a na zakończenie były pączki i napoje ufundowane przez M-GOK i cukierki od Rady Rodziców przy SP w Zagórowie.
Organizatorzy dziękują za udział w przeglądzie i wszystkim tym, którzy pomogli w jego realizacji i zapraszają do udziału w przyszłym roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ