X Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych – Niesamowite Jasełka

1235
wyświetlenia

To co wydarzyło się na scenie słupeckiego MDK w niedzielę 18 grudnia można skomentować jednym słowem: SZTUKA. Na scenie pojawiło się sześć zespołów teatralnych. Każda grupa była doskonale przygotowana i budziła emocje swobodą sceniczną i idealnie dopasowaną do każdego występu scenografią.

Przegląd zespołów teatralnych rozpoczęli najstarsi wiekiem młodzi aktorzy z Liceum Ogólnokształcącego, “Human sapiens”. Pokaz gry aktorskiej nastolatków, fenomenalny scenariusz napisany przez Annę Halabę i wynikające z niego przepiękne przesłanie, że człowiek i jego wrażliwość i uczciwość, jeżeli jest prawdziwa nie ma ceny i nie można tego stłamsić przekupną rzeczywistością. Przez chwilę można było zapomnieć, że spektakl dotyczył przesłania religijnego.

Dalsze występy grup teatralnych nie były aż tak uniwersalne w swojej wymowie ale trzeba wziąć pod uwagę, że kolejne grupy to były dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Pomimo znacznej różnicy wieku i zdecydowanie prostszym w swej strukturze scenariuszom, nie ustępowały jakością występów swoim kolegom z liceum. Ktoś mądrze wymyślił, że najambitniejsza sztuka została pokazana na początku imprezy.

Należy podkreślić trud jaki opiekunowie i pomocnicy włożyli w przygotowanie scenografii do każdego spektaklu. Wszystkie grupy dopracowały swoje występy doskonale ale należy szczególnie podkreślić wyjątkowość kostiumów w zespole teatralnym “Po drabinie”. Wszystkim artystom można jedynie pogratulować.

W X Przeglądzie Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych wzięli udział:

Liceum Ogólnokształcące w Słupcy

Zespół teatralny “Human Sapiens”, spektakl “Rajski Pył”. Scenariusz Anna Halaba LO w Słupcy, opiekun Anna Halaba, 16 wykonawców.

Przedszkole Miś

Zespół teatralny “Miś”, spektakl “To własnie tego wieczoru”. Scenariusz Elżbieta Winiarska, opiekunowie Elżbieta Winiarska, Anna Bukowiecka, Krystian Bartczak, 25 wykonawców.

Przedszkole “Jarzębinka”

Zespół teatralny “Pszczółki”, spektakl “Rada owcy wełenki”. Senariusz Marcin Ziemniczak, opiekunowie Ewa Gałązka, Elżbieta Przybył, Michalina Książczak, Krystian Bartczak, 22 wykonawców.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrowicach

Zespół teatralny “Po drabinie”, spektakl “Miejsce przy stole”. Na podstawie utworu Ilony Pawłowicz Sznajder i A.Balickiej, opiekunowie Renata Bagrowska, Dominika Hejna, Barbara Wojciechowska, Robert Witowski, 14 wykonawców.

Szkoła Podstawowa nr 3

Zespół teatralny “Anioły Trójki”, spektakl “Jasełka w Betlejem”. Opiekunowie Kamila Górczyńska, Dominika Zawadzka, Justyna Pietrowicz, Krystian Bartczak, 19 wykonawców.

Szkoła Podstawowa nr 1

Zespół teatralny “Jedyneczki”, spektakl “Pastorałka dla woła i osła”. Scenariusz Paweł Pawlik, opiekunowie Beata Zimniewicz, Dominika Mikołajczyk, Żaneta Filipowska, Krzysztof Herian, 15 wykonawców.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ