Wytną 38 hektarów lasu w Powidzu

7360
wyświetlenia

Jak poinformował 12 października rosyjski serwis RT, amerykańskie wojsko planuje wyciąć drzewa w Polsce na obszarze 38 hektarów w celu budowy nowych obiektów na terenie bazy lotniczej w Powidzu.W poszukiwaniu wykonawcy wycinki został ogłoszony przetarg.

Zgodnie z dokumentacją projektu, z którą RT zapoznał się, prace mają być prowadzone na terenie lasów znajdujących się pod ochroną europejskiego projektu Natura 2000, którego celem jest zachowanie rzadkich gatunków zwierząt i ich siedlisk.
Polskie władze najwyraźniej zniosły zakaz niszczenia gniazd ptaków, ponieważ ich zdaniem “bezpieczeństwo publiczne”, dla którego budowany jest rzekomo nowy kompleks, jest o wiele ważniejsze niż ochrona rzadkich ptaków. Dlaczego Polska jest gotowa pójść do niszczenia swoich zasobów naturalnych na rzecz “rozszerzenia możliwości amerykańskich sił zbrojnych w Europie – znajdujemy w materiale RT.
Amerykańskie oddziały inżynieryjne w Europie współpracują z polskim Ministerstwem Obrony, a Komitet Inwestycyjny NATO zaaprobował wylesianie na terytorium kraju przyjmującego. Odpowiednie prace planowane są w Polsce, w rejonie bazy lotniczej Powidz, na zalesionym terenie o powierzchni 38,18 hektara – mówi dokumentacja przetargowa.
Jak podano w dokumentacji przetargowej, Pentagon planuje zbudować kompleks do przechowywania wcześniej ustalonych zapasów i konserwacji. W szczególności na realizację projektu szef regionalnej agencji ochrony środowiska w Poznaniu uchylił zakaz niszczenia gniazd ptaków.

Szczegóły znajdziecie tutaj – https://russian.rt.com/world/article/563296-ssha-polsha-derevya-vyrubka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ