Wystawa Lego o tematyce Powstania Wielkopolskiego

832
wyświetlenia

Od 19 października do 6 listopada 2017  w Bibliotece Publicznej Gminy Powidz będzie można  zobaczyć wystawę makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego. Jest to jeden z elementów akcji promocyjnej pt. HEROsiWOLNOŚCI, która promować będzie 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

Patronat Honorowy nad akcją objął Marek Woźniak,  Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Makiecie towarzyszą tablice informacyjne, ulotki oraz gadżety promocyjne. Głównym akcentem wystawy jest postać płka pil. Wiktora Pniewskiego, pierwszego Komendanta Ławicy po przejściu lotniska z rąk pruskich.

Dopełnieniem całości jest krótki film animowany z wykorzystaniem elementów makiety, przygotowany przez Urząd Marszałkowski.

Wystawa zostanie pokazana również m.in. w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Dęblinie,  Gnieźnie i Kłecku.

Wystawę można zobaczyć w Powidzu od 19.10. do 6.11. w godzinach otwarcia Biblioteki:

Pon: 11.00 – 19.00

Wt.:    7.30 – 15.30

Śr:    11.00 – 19.00

Czw.:  7.30 – 15.30

Pt.:   11.00 – 19.00

Do wystawy stopniowo dołączą kolejne elementy;  już w październiku w Powidzu po raz pierwszy zostanie zaprezentowana makieta przedstawiająca przyjazd Ignacego Paderewskiego na Dworzec Cesarski w Poznaniu.

W poszczególnych miastach związanych z udziałem w walkach powstańczych pojawiać się będą banery informujące o akcji lokalnych herosach; pierwszy taki baner został zamontowany w Kłecku.

Akcji patronują również: Towarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej,  Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Robert Gaweł Senator RP, Gmina Powidz, Gmina Kłecko, Port Lotniczy Poznań – Ławica,  portal 27grudnia.pl.

Akcja HEROsiWOLNOŚCI skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Jej głównym założeniem jest promocja historii Powstania wielkopolskie oraz początków wielkopolskiego lotnictwa, a przede wszystkim postaci płka pil. Wiktora Pniewskiego – pierwszego komendanta Stacji Lotniczej na Ławicy. Autorem i koordynatorem akcji jest Bartosz Borowiak. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ