Wyniki Wyborów Samorządowych w Gminie Witkowo

1251
wyświetlenia

W gminie Witkowo po Wyborach Samorządowych szykuje się kilka zmian. Największym zaskoczeniem jest niewątpliwie zmiana radnych w kilku okręgach, którzy przez długi czas sprawowali publiczną funkcję. Mowa tutaj o Ireneuszu Kwapichuczy Romanie Popku, którzy podczas tych wyborów nie zostali obdarzeni takim zaufaniem przez społeczność jak ich konkurenci. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w Radzie Miejskiej po wyborach pojawiło się dwóch nauczycieli.

Wybory burmistrza:

GADZIŃSKI Marian – 4 057 głosów – 68,28% – Wybrany

ROSZYK Paweł – 1 885 głosów – 31,72% – Nie

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych do Rady Miasta:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WITKOWO – 11 mandatów / 15 kandydatów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSTKO DLA LUDZI – 0 mandatów / 2 kandydatów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZE WITKOWO” – 2 mandaty / 8 kandydatów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA ROSZYKA – 2 mandaty / 12 kandydatów

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej:

Okręg 1

JÓŹWIK Piotr – 259 głosów – 61,23% – Wybrany

GOCAŁ Jacek Wojciech – 164 głosy – 38,77% – Nie

Okręg 2

SZTUROMSKI Jan Wojciech – 134 głosy – 37,85% – Nie

ROSZYK Paweł – 220 głosów – 62,15% – Wybrany

Okręg 3

WIATROWSKI Marek – 302 głosy – 70,56% – Wybrany

GBUR Magdalena Maria – 21 głosów – 4,91% – Nie

KUCZYŃSKA Inga Maria – 105 głosów – 24,53% – Nie

Okręg 4

KAŹMIERCZAK Grzegorz Marcin – 132 głosy – 35,11% – Nie

JANAS Tomasz – 142 głosy – 37,77% – Wybrany

KOZIŃSKA Renata – 102 głosy – 27,13% – Nie

Okręg 5

ROBASZKIEWICZ Renata Zofia – 186 głosów – 43,97% – Wybrany

KWAPICH Ireneusz Leszek – 171 głosów – 40,43% – Nie

KOZIŃSKI Błażej – 66 głosów – 15,60% – Nie

Okręg 6

BYKOWSKI Krzysztof Grzegorz – 170 głosów – 50,45% – Wybrany

WENDEL Monika – 167 głosów – 49,55% – Nie

Okręg 7

LISIAK Paweł Florian – 229 głosów – 52,05% – Wybrany

SZESZYCKA Gabriela – 211 głosów – 47,95% – Nie

Okręg 8

CZAPLICKI Eugeniusz – 235 głosów – 63,51% – Wybrany

KĘDZIERSKA Marlena – 55 głosów – 14,86% – Nie

PTASZYŃSKA Emilia – 80 głosów – 21,62% – Nie

Okręg 9

BUDZIK Marek – 246 głosów – 64,06% – Wybrany

LORANC Anna – 138 głosów – 35,94% – Nie

Okręg 10

ŚLIWECKI Tadeusz – 167 głosów – 42,49% – Nie

CHOŁODECKI Krzysztof Tomasz – 226 głosów – 57,51% – Wybrany

Okręg 11

WALCZAK Marian – 205 głosów – 57,58% – Wybrany

KUSTER-WALCZAK Monika – 151 głosów – 42,42% – Nie

Okręg 12

BIADASZ Marek – 189 głosów – 37,35% – Wybrany

ZIELIŃSKI Sebastian Jan – 159 głosów – 31,42% – Nie

DESKOWSKI Tomasz Adam – 158 głosów – 31,23% – Nie

Okręg 13

POPEK Roman Jacek – 143 głosy – 44,27% – Nie

NOWACZYK Czesław – 180 głosów – 55,73% – Wybrany

Okręg 14

SZYMAŃSKI Paweł – 141 głosów – 38,74% – Wybrany

ŚWINIARSKI Artur Jacek – 124 głosy – 34,07% – Nie

SZESZYCKA Hanna – 99 głosów – 27,20% – Nie

Okręg 15

PINIARSKI Eugeniusz – 215 głosów – 49,31% – Wybrany

MICHALSKI Mikołaj Maciej – 99 głosów – 22,71% – Nie

BOSACKI Franciszek – 122 głosy – 27,98% – Nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ