Wydarzenie dnia – Magiczne warsztaty Alicji Hławki!

1701
wyświetlenia

Niektórzy lokalni dziennikarze nazywają okres wakacji “sezonem ogórkowym”, czyli takim kiedy nie ma o czym pisać, bo mało się dzieje. To złudne. Wystarczy się rozejrzeć. Prawdziwe wydarzenia to ludzkie radości i niezwykłe spotkania. Nie musi to być rada miasta czy powiatu. Z całą pewnością nie musi. Takim niezwykłym wydarzeniem, dziś było ognisko zorganizowane przez Alicję Hławkę dla dzieci na swoich warsztatach “Lesne wakacje”, które prowadzi od 1 lipca.

Zajęcia z dziećmi na dworze trwają od 8.30 do 16.30. Będą prowadzone do końca wakacji. Dziennie Alicja z przyjaciółkami zajmuje się około 10 dziećmi. Są to dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Niektóre dzieci są cały czas a inne pojawiają się sporadycznie.

Zajęcia polegają na spędzaniu całego dnia na dworze i w lesie. Alicji pomagają zaprzyjaźnione koleżanki. jako niezorientowany w atmosferze zajęć pierwsze co rzuca się w oczy to swoboda jaka mają dzieciaki. Czymkolwiek się nie zainteresują, czujna Alicja i jej koleżanki natychmiast podchodzi i rozwija temat. Do tego stałe miejsce  postojów przy pomocnej “Szopie Bossmana” Jurka Górczyńskiego daje komfort i bezpieczeństwo. W razie bardzo złej pogody dla podopiecznych Alicji hangary i pub stoją otworem. Dziś miałem przyjemność jako artysta zagrać dla najwdzięczniejszej publiczności przy ognisku podczas padającego deszczu. Dzieci stały przy ognisku, ocierały buzie z kropel deszczu i cieszyły się, że ktoś dla nich gra. Czułem się zaszczycony.

Każdy kto chciałby skorzystać z usług Alicji Hławki i zostawić pod jej opieką swoje dziecko może to załatwić pod numerem telefonu 606474314

Podsumowując wartość wydarzenia – Nie musi za rogiem spaść samolot, żeby to wzbudziło zainteresowanie. Wystarczy niezwykły człowiek o którym się pierwszy raz słyszy., a robi coś pięknego.

Piotr Stróżyk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ