Wybuch gazu w Zagórowie-Szczegóły zdarzenia i zdjęcia

1526
wyświetlenia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

13 czerwca w Zagórowie na ul. Wojska Polskiego, doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym. Dwupiętrowy budynek zamieszkiwały cztery rodziny, z czego w momencie wybuchu na parterze znajdowały się trzy osoby.

Wszyscy z nich opuścili budynek o własnych siłach przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Na miejsce poza miejscowymi jednostkami JRG Słupca oraz OSP, dotarła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Również grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania przyjechała, w celu oceny sytuacji i sprawdzenia budynku. W wyniku wybuchu zawaleniu uległa wewnętrzna ściana działowa . Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję, że budynek w wyniku uszkodzeń nie będzie się nadawał do użytkowania. Specjalistyczna grupa z Poznania, wykonała niezbędne prace w środku (użycie stempli i belek), zabezpieczając budynek przed zawaleniem.

Wszystkie trzy osoby, które odniosły obrażenia w wyniku wybuchu (poparzenia ciała oraz złamanie kończyny), po udzielonej przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, zostały zabrane przez ZRM do szpitala w Słupcy.

Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej w łącznej sile 61 strażaków.

Burmistrz Roman Kulterman zapewnił, że jeżeli zajdzie taka konieczność władze wynajmą na czas remontu mieszkania dla poszkodowanych osób. Tylko po decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie wiadomo na razie, co władze zaproponują poszkodowanym rodzinom.

Inf mł.ogn. M.Nachowiak; Fot: PSP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ