Wybrano dyrektora CKZiU w Strzałkowie, ale czy będzie szkoła?

717
wyświetlenia

Konkurs na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wygrał jedyny kandydat Michał Janiak. Jak się dowiedzieliśmy do CKZiU jest zastraszająco mało podań na rok szkolny 2020/2021.

Z tego co Michał Janiak przedstawił to przez kilka lat prowadził firmę zajmującą się przygotowywaniem projektów na dofinansowania i pozyskiwaniem środków unijnych. Jest nauczycielem Zespołu Szkół Zawodowych w Koninie im. Mikołaja Kopernika z 8 – letnim doświadczeniem pedagogicznym. Jest nauczycielem mianowanym. Jego prezentacja dotycząca koncepcji funkcjonowania szkoły była na tyle przekonująca, że zyskał poparcie wszystkich członków 11 – osobowej komisji – mówił starosta Jacek Bartkowiak.

Podczas sesji Rady Powiatu w pytaniu radnego Mariusza Króla o rekrutację w powiecie pojawiła się informacja dotycząca rekrutacji w CKZiU w Strzałkowie.
Niepokojące wieści dochodzą ze Strzałkowa, gdzie na szykowane 4 oddziały wpłynęło zaledwie trochę ponad 20 podań. Czy mamy jakąś alternatywę lub rozwiązanie na taka sytuację? – pytał radny Król.

Jest pytanie, jest odpowiedź. Jeśli chodzi o rekrutację po 11 sierpnia będziemy wiedzieć jak możemy rozdysponować miejsca II i III wyboru i myślę, że na kolejnej sesji ( czyli we wrześniu? )więcej informacji będę mógł państwu przedstawić. Rzeczywiście, jeżeli chodzi o kandydatów do CKZiU w Strzałkowie jako szkoły I wyboru to jest tam bardzo kiepsko. Nie możemy wykluczyć takiej sytuacji, że część z tych, którzy aplikują do “Ekonomika”, czy “Zawodówki” w Słupcy, gdzie jest na pewno nadmiar chętnych, to może się to wszytko inaczej rozłożyć. Pod koniec przyszłego tygodnia powinienem być w tej sprawie trochę mądrzejszy – wyjaśniał sytuację starosta powiatu.

Naszym zadaniem powinno być uczynienie naszych szkół powiatowych na tyle atrakcyjnymi, żebyśmy mieli jak najmniejszą rotację w związku z I wyborem – wtrącił przewodniczący Piotr Gałan.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ