Wracają połączenia kolejowe Poznań – Warszawa!

2234
wyświetlenia

Już od dłuższego czasu podróż na trasie Poznań – Warszawa jest wydłużona o wiele godzin i stała się zmorą podróżnych korzystających z kolei. Poprosiliśmy rzecznika prasowego PLK S.A. Radosława Śledzińskiego o informację na temat terminu otwarcia tego połączenia.

“Prace na linii kolejowej E20 między Poznaniem a Warszawą intensywnie postępują. W czerwcu skończą się zasadnicze roboty na torach na zamkniętym obecnie odcinku Konin – Barłogi. Pozwoli to na jego otwarcie. Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy przywrócone zostaną kursy pociągów po trasie, bez konieczności jazdy objazdem przez Gniezno i Inowrocław. Jednocześnie trwać będą jeszcze prace okołotorowe oraz prace w zakresie centralizacji urządzeń SRK. Cała inwestycja warta ponad 2 mld zł planowana jest do zakończenia w 2020r. W zakresie LCS Konin Umowa z Wykonawcą kończy się 30 sierpnia 2020 r.
Przypomnę, że efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejszy przejazd pociągów na jednej z najważniejszych tras kolejowych w Polsce. W trakcie prac montowane są nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym, powstają bezkolizyjne skrzyżowania, przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe. Lepszy komfort podróży pasażerom zapewni modernizacja peronów m.in. w Koninie, Kole i Łowiczu. Perony będą wyższe, co ułatwi korzystanie z pociągów. Powstaną nowe wiaty, system informacji pasażerskiej i antypoślizgowa nawierzchnia. Pojawią się ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności. Po zakończeniu wszystkich prac pociągi przejadą trasą z Poznania do Warszawy z prędkością do 160 km/h.”

Szczegółowe informacje na temat prowadzonej inwestycji znajdziecie na stronie: www.poznan-warszawa.pl

2 KOMENTARZE

  1. Przed remontem pociąg ze Słupcy do Poznania jechał 50 minut, a teraz po remoncie 1h i 15min. Pociag stoi w Kostrzynie i przepuszcza inne pociągi, bo jest tylko czynna jeden tor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ