Wójt Gminy Słupca o firmie TECHNIKA

2653
wyświetlenia

Do redakcji Głosu Słupcy zgłosili się mieszkańcy Kotuni w kontrowersyjnej sprawie firmy TECHNIKA. Firma na zakupionym gruncie od prywatnego właściciela chce zbudować zakład zajmujący się przetwórstwem odpadów.

Jak poinformowali mieszkańcy w okolicy kontrowersyjnej inwestycji znajdują się pola między innymi truskawek. Jeżeli dojdzie do budowy powyższego przedsiębiorstwa okoliczne uprawy mogą być zagrożone.
Jak poinformowała wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś w 1991 jej poprzednicy zmienili ten teren w planie zagospodarowania przestrzennego na tereny przemysłowe. Zapytaliśmy czy można coś zrobić, żeby firma TECHNIKA nie wybudowała zakładu przetwarzającego odpady na tym terenie.

Na najbliższej komisji Rady Gminy Słupca, 15 października zaproponuję radnym obecnej kadencji, żebyśmy przystąpili do zmiany planu miejscowego dla tych działek, gdzie jest zapis, że można postawić zakład z uciążliwością. Jeżeli radni wyrażą wolę podjąć taką uchwałę, to przygotuję ją na sesję i taką uchwałę podejmiemy. Musimy mieć wszyscy świadomość tego, że będziemy musieli zapłacić odszkodowanie firmie TECHNIKA, jeżeli nas podadzą do sądu – informuje Grażyna Kazuś.

 

8 KOMENTARZE

  1. Od dawna ludzie protestowali by smieci pod nosem nie miec tylko nikt ich nie bronil i nie sluchal.Kto teraz ma oddac kase tej firmie? My? Jacy my? Teraz sami oddawajcie im kase a nie podatnicy.

  2. Inwestycja ma być ok 1 km od centrum Słupcy patrząc w linii prostej. Protesty już dawno były i nikt z tym nic nie zrobił. Ja się pytam co na to Burmistrz miasta Słupcy, Starostwo Powiatowe ważni są ludzie i ich zdrowie a nie interesy i układy ……..

  3. Nie piszmy zakład przetwarzania odpadów tylko mówmy wprost składowanie i przetwarzanie odadów ściekowych z oczyszczalni, pozostałości pofrmentacyjnych, osadów ze studzienk kanalizacyjnych i dziesiątki innych, których nie sposob wymienić bo wypisane w formie kodów na kilku stronach. Dodam jeszcze że cechą wspólna większości z nich jest tzw. FETOR, właśnie to słowo ciągle się przewija w dokumentacji firmy, z którą mialem się okazje zapoznać. Firma ta działa już w iinych rejonach i budzi wiele kontrowersji co do legalności i prawidłowości swojego działania.

  4. Nie można tego przenieść do Kowalewa Sołectwa kilometr od drogi Słupca Ląd ? Odszkodowanie może będzie mniejsze. Czego sie nie robi dla wyborców szczególnie przed wyborami. Czy to nie pani 4 lata prosiła o ostatnią kadencję przed emeryturą ? A może mi się coś pokręciło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ