Czy wojsko zagłusza TV i komórki w Powidzu?

2298
wyświetlenia

Podczas wtorkowej komisji rolnictwa, 26 września w Starostwie Powiatowym w Słupcy radny Ignacy Maroszek poruszył temat, który od pojawienia się w Powidzu wojsk USA nurtuje i przeszkadza okolicznym mieszkańcom.

Radny poprosił, żeby powiat zainteresował się jaka jest przyczyna zagłuszanych sygnałów odbiorników telewizyjnych i częstego braku zasięgu w telefonach komórkowych. Radny poprosił o interwencję w tej sprawie i jednocześnie wyjaśnienie przyczyny zjawiska. Chodzi o zrobienie monitoringu wojskowych urządzeń elektromagnetycznych i na ile to może mieć wpływ na dyskomfort mieszkańców.

Jak poinformowała radnego Małgorzata Modrzejewska, wojsko prowadzi monitoringi planowe swoich urządzeń i można sie o ten problem zapytać.  Generalnie wojsko bada emisję pól elektromagnetycznych z własnych dwóch nadajników, które znajdują się na terenie powiatu słupeckiego w miejscowościach Zagórów i Wólka. Radnemu chodzi o zbadanie urządzeń wojskowych, czy to one zakłócają fale. Niestety sama wiedza, że przyczyną problemu byłyby urządzenia wojskowe nie rozwiązuje problemu. fakt, że mogłyby to być urządzenia wojskowe nie spowoduje zmiany ich używania przez wojsko. Jak stwierdzili radni powiat nie ma możliwości wymusić poprawy tej sytuacji. Można jedynie poprosić o ile to będzie możliwe.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ