Wojewoda wielkopolski nie dofinansuje remontu Ogrodowej

654
wyświetlenia

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann ogłosił, które samorządy otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Do wojewody z wielkopolskich samorządów trafiło ponad 200 wniosków.

W ramach nowego rządowego programu drogowego województwo wielkopolskie otrzymało na wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej aż 40,27 mln zł. Z ponad 200 złożonych do wojewody wniosków na liście podstawowej znalazły się aż 44 zadania z 42 samorządów.
Z kolei na liście rezerwowej jest ich 12. Dofinansowanie sięga od 49 do 80 proc. wartości inwestycji. Podczas poniedziałkowej odprawy z wojewodami premier Mateusz Morawiecki zaznaczał, że dzięki rządowemu wsparciu zyskają szczególnie mniejsze samorządy. Niestety zgłoszony do programu przez Urząd Miasta Słupca remont ulicy Ogrodowej nie znalazł się zarówno na liście podstawowej jak i rezerwowej.
Przypomnijmy, ze miasto przeznaczyło w budżecie 155 tys złotych środków własnych na ten cel a dofinansowanie miało wynieść 606,773 tys zł czyli około 80%.

3 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze się stało.W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy by nie finansować jakiejś “ścieźki” dla paru domów.Zapewne znajdzie się tysiąc innych miejsc gdzie moźna wyłoźyć kasę z poźytkiem dla szerszej grupy ludzi .

  2. Przecież pisowski wojewoda nie będzie finansował pslowskiego projektu. Po wyborach gdyby wygrał / matko boska nie dopuść / PIS to się pieniądze znajdą. Teraz to eojewoda miże sfinansować np. festiwal religijnych pieśni w Licheniu a nie jakąś drogę do kilku domków jak pisze pisowski przedmówca.

  3. Nie jestem Pisowskim przedmowcą ale rozsądnie myślący obywatelem .A po drugie to faktycznie wolałbym by pieniądze bywalyby wydawane na obojętnie jakie festiwale, na których bawilyby się tysiące ludzi niź wyrzucanie kasy w Ścieźki dla kilku domostw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ