Wojewoda odrzucił uchwałę o umorzenie zobowiązań Mostostalu wobec powiatu słupeckiego!

519
wyświetlenia

Zarząd Powiatu pierwotnie przychylił się do umorzenia całości opłaty za użytkowanie gruntów Skarbu Państwa przez Mostostal. Jak poinformował starosta podczas sesji Rady Powiatu decyzja wojewody w tej sprawie była negatywna.

Wojewoda w swojej decyzji dał Mostostalowi możliwość ponownego wnioskowania do Zarządu Powiatu o umorzenie bądź też o rozłożenie na raty tych zobowiązań. Radny Mariusz Król zapytał jaka to była kwota?
Musielibyśmy sprawdzić jaka to była kwota, ale kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mamy opinię związków zawodowych działających przy Mostostalu, gdzie związkowcy proszą o podjęcie podobnej decyzji i myślę, że ze względów społecznych trudno było podjąć inną decyzję. Z punktu widzenia interesów i miasta i powiatu jest to zbyt ważny zakład, żebyśmy nie spróbowali chociaż pomóc w przezwyciężeniu tych trudności. Trudności nie są od wczoraj, czy od przedwczoraj, bo to się ciągnie już latami ale w sytuacji, kiedy pomóc możemy to sądzę, że podjęliśmy dobrą decyzję – mówił starosta podczas sesji.

1 KOMENTARZ

  1. Mostostal o trudności sam się postarał. Nikt mu nie pomógł w wpakowaniu się w kłopoty.

    Ciekawi mnie uzasadnienie decyzji wojewody. Z jakich przyczyn uznał za zasadne odrzucić uchwałę zarządu powiatu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ