Wojewoda nie wydał rozstrzygnięcia nadzorczego w sprawie uchwały o odwołaniu dyr.Spachacza!

527
wyświetlenia

Odwołanie p.o. dyrektora SP ZOZ w Słupcy Rafała Spachacza wzbudziło wiele kontrowersji nie tylko w środowisku medycznym. Dzisiaj wojewoda wielkopolski oficjalnie odniósł się do uchwały o odwołaniu dyrektora.

Poniżej treść listu z biura prasowego Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego:

Dzień dobry,
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński nie wydał rozstrzygnięcia nadzorczego. Uchwała Zarządu Powiatu Słupeckiego z dnia 1 czerwca  2021 r.  jest zgodna z przepisami prawa. Została podjęta zgodnie ze wszystkimi procedurami.. Nie doszło do istotnego naruszenia prawa.

Z poważaniem
Tomasz Stube
kierownik oddziału
Mediów i Komunikacji Społecznej

Szczegóły poprzedzające stanowisko wojewody znajdziecie TUTAJ

20 czerwca sprawa znalazła się również w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, gdzie czeka na osobne rozstrzygnięcie.

5 KOMENTARZE

  1. Po przeczytaniu uzasadnienia wielu zaniemówiło ale utwierdziło to tylko w przekonaniu, że nie może to się skończyć bez epilogu.

  2. To jeszcze nie koniec sprawy. Uchwałę zarządu powiatu zweryfikuje jeszcze Sąd Administracyjny oraz Sąd Pracy … swoją drogą co w tej uchwałę było “nadzwyczajnego”, że wojewoda wielkopolski odstąpił od ugruntowanej orzecznictwa administracyjnego w podobnych stanach faktycznych, również wydawanych przez służby wojewody wielkopolskiego (rozstrzygnięcia nadzorcze) i sądy administracyjne okręgu poznańskiego

  3. Mnie ciekawi czy pan Wojewoda osobiście zdecydował czy ta uchwała jest zgodna z obowiązującym prawem i do tego “zgodnie z wszystkimi procedurami” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ