Wiśniewska wygrywa w sądzie z SP ZOZ!

2129
wyświetlenia

Była dyrektor szpitala Iwona Wiśniewska wygrała sprawę z powiatem. Dostanie odszkodowanie w wysokości ok 50 tys złotych. Tak jak powiedział sąd w uzasadnieniu otwiera to możliwość dochodzenia innych roszczeń. W perspektywie była dyrektor planuje wystąpienie na drodze cywilnej przeciwko staroście i zarządowi powiatu.

Iwona Wiśniewska wytoczyła proces SP ZOZ Słupca o niezgodne z prawem zwolnienie z pracy. Sąd Pracy w Koninie zasądził, że SP ZOZ w Słupcy ma wypłacić Iwonie Wiśniewskiej wypłacić około 54 000 zł odszkodowania.
W między czasie starosta powiatu słupeckiego złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, chodzi o niewypłacenie podwyżek pielęgniarkom i ratownikom medycznym w odpowiednim czasie i inne niedopilnowane sprawy finansowe.

Na swojej tablicy fb starosta Jacek Bartkowiak jak zwykle obraził prasę. A właściwie portal Twoja Słupca, który jako pierwszy opublikował informację o wygranej Iwony Wiśniewskiej w Sądzie Pracy w Koninie. Obraził sugerując stronniczość w/w portalu, że niby PSL opłaca ten portal, a portal w zamian za to “…odtrąbiły wielkie zwycięstwo zwolnionej w styczniu dyscyplinarnie dyrektor szpitala.” Starosta użył liczby mnogiej ale z tego co widzę w internecie jako redaktor Głosu Słupcy ( Piotr Stróżyk), portal Kuriera Słupeckiego nie napisał nic na ten temat ( godz 20.06), a Głos Słupcy piszę tą informację dopiero teraz (20.07 ). Starosta wspomina również kary jakie z powodu złego prowadzenia placówki otrzymał SP ZOZ Słupca. Zapomniał dodać tylko sumę tych kar. Kwota w granicach 10 tys zł.
“Obecnie trwa postępowanie karne w sprawie nieprawidłowości, stwierdzonych przez kontrole przeprowadzone w szpitalu po odwołaniu Iwony Wiśniewskiej – pisze dalej starosta.

No cóż. Iwona Wiśniewska nie była szczególnie uwielbiana przez personel. Ale zasady przekazywania informacji przez prasę są proste. Liczą się fakty. Resztę można przedyskutować w domu. Była dyrektor sprawę wygrała. A to dopiero początek. Byłoby dobrze dla placówki, żeby szpital nie stracił na dalszych sprawach sądowych z byłą dyrektor więcej pieniędzy. Na razie kary NFZ nałożone na szpital są mniejsze od odszkodowania Iwony Wiśniewskiej.
Mamy nadzieję, że PAN Starosta pomimo skłonności do nadinterpretacji nie uzna tego artykułu za nieuczciwy.
Portal Twoja Słupca opłacany przez PSL? Niesamowite.

Piotr Stróżyk

 

4 KOMENTARZE

  1. Termin 30 dni ma charakter bezwzględny, ale to nie jest tak, że okazuje się to dopiero teraz, jak twierdzi „Słupca: Konkretnie i tylko konkretnie”. Starostwo ma swoich prawników z wieloletnią praktyką. Rodzi się pytanie, czy oni nie wiedzieli o bezwzględności terminu czy też mając tego świadomość informowali o tym starostę, a ten zwyczajnie nie chciał słuchać wychodząc z założenia, że prawo to on. Osobiście obstawiam tę ostatnią wersję.

    Sądy z reguły rzadko uwzględniają roszczenie o przywrócenie do pracy. I nie dlatego, że zwolniony pracownik na przywrócenie do pracy nie zasługuje, ale dlatego, że sądy przywrócenie do pracy uważają za niecelowe, chociażby ze względu na konflikt na linii pracodawca – pracownik. Nawet, jeżeli to prawda, że Sąd nie miał wątpliwości, że była dyrektor dopuściła się jakichś zaniedbań, to nie ma to żadnego merytorycznego znaczenia dla zwolnienia byłej dyrektor, albowiem w świetle przepisów kodeksu pracy te zaniedbania, jeśli chodzi o zwolnienie dyr. Wiśniewskiej, przedawniły się. Na 100% Sąd nie uznał, że nie orzeknie o przywróceniu do pracy z powodu ewentualnego uznania zarzutów Zarządu pod adresem dyr. Wiśniewskiej za zasadne. Panie Bartkowiak, proszę więc nie okręcać kota ogonem. Proszę nie szukać na siłę usprawiedliwienia tego, że zwolnił pan wraz z pozostałymi orłami Zarządu Powiatu Słupeckiego dyrektor Wiśniewską niezgodnie z prawem. Gdyby tego zwolnienia dopuściły się osoby bez wykształcenia, osoby pozbawione zdolności logicznego myślenia, to można by jeszcze próbować je usprawiedliwiać. Ale tu nie ma kogo usprawiedliwiać. Na tą chwilę pewnym jest, że zwolnienie Iwony Wiśniewskiej było niezgodne z prawem. Proponuję poczekać na uzasadnienie wyroku. Podawanie do publicznej wiadomości przez starostę, który 10 miesięcy temu nie potrafił, bądź nie chciał, zrozumieć uregulowań dotyczących trybu zwolnienia pracownika jest nie na miejscu. Nie twierdzę, że starosta nie zrozumiał treści ustnego uzasadnienia wyroku. Może jednak zwyczajnie podaje tylko te okoliczności, które w zaistniałej sytuacji są dla niego wygodne? Nawet jeżeli dyrektor Wiśniewska dostanie „tylko” tyle, ile by dostała, gdyby zgodziła się na rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron, to udowodniła Zarządowi Powiatu Słupeckiego, że zwalniając ją dyscyplinarnie Zarząd działał niezgodnie z prawem, czyli skoro dyr. Wiśniewska nie zgodziła się na rozwiązanie stosunku pracy, to nie wolno było Zarządowi Pani Iwony zwolnić na podstawie tych zarzutów, które były postawione.

      • Lacky, jest portal. Redakcja tego portalu przewiduje komentowanie zamieszczonych treści. Jestem człowiekiem zainteresowanyn tym, co się dzieje wokół mnie, wiec komentuję. Czasu, jako emeryt z dobrą emeryturą, mam aż nadto, więc nic mnie nie ogranicza, jeśli chodzi o czas, który na komentowanie przeznaczam. Czy kiedy starosta bądź “Słupca: konkretnie tylko konkretnie” przedstawiają “swoje wersje” otaczającej nas rzeczywistości, to zarzucasz im spam? Nikt cię nie zmusza do czytania moich komentarzy. Nie chcesz, to nie czytaj. Ale nie próbuj kwestionować zagwarantowanych mi Konstytucją praw. Miłego dnia.

        • Whisper obrońcą uciśnionych się znalazł dlaczego tyłu wartościowych pracowników zwolnił się za rządów twojej idolki ja też po 22latach w ZOZ bo miałem dość okradania mnie z dodatków NFZ i przez 7 lat kupowania odzieży ochronnej samemu będąc na etacje na drugi raz jak napiszesz wypracowanie w necie to pogadaj z pracownikami bo pani dyrektor na Janosika nie wygladała bo on dawał nie zabierał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ