Wielkie święto Ogólniaka

1019
wyświetlenia

Tegoroczne obchody dnia patrona w słupeckim Liceum Ogólnokształcącym miały wyjątkowy charakter ze względu na towarzyszące mu wydarzenia.

Pierwszym z nich było odsłonięcie tablicy poświęconej uczniom, którzy w latach 1949 -1950 prowadzili na terenie szkoły działalność konspiracyjną skierowaną przeciwko władzom komunistycznym. Drugim wydarzeniem uświetniającym Dzień Patrona był XII Ogólnopolski Zlot Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego.
DSC_0222Dyrektor szkoły Tadeusz Raczkowski w swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń historycznych i podziękował darczyńcom, którzy umożliwili szkole zorganizowanie XII Zlotu Szkół im. Marszałka J .Piłsudskiego. Następnie dyrektor szkoły wraz z profesorem Janem Dąbkiem nagrodzili uczniów i opiekunów ze szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego za udział w konkursie „Józef Piłsudski – życie i działalność niepodległościowo- polityczna”
Święto Dnia Patrona uświetniły wykłady Tadeusza Janasa „Tradycje patriotyczne w Liceum Ogólnokształcącym w okresie powojennym „i studenta UAM w Poznaniu (absolwenta naszego liceum) Tomasza Pułróla „Wpływ Powstania Styczniowego na kształtowanie się postawy patriotycznej Józefa Piłsudskiego”.
Uroczystość zakończyła część artystyczna „Ta ziemia taka czysta” w wykonaniu uczniów naszego liceum pod opieką profesor Anny Halaby.
Dzień Patrona był dla społeczności Liceum Ogólnokształcącego swoistą lekcją historii, patriotyzmu i szacunku wobec poprzednich pokoleń. Józef Piłsudski napisał „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ