Wielki sukces słupeckich wokalistek

1509
wyświetlenia

Dokładnie w środę, 17 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się IX  Międzypowiatowy Festiwal  Piosenki Europejskiej. Zgromadzona tam publiczność jak i samo jury było pod ogromnym wrażeniem po występie reprezentantek naszego miasta.

Daria Wardęcka, Sara Ortac i Maria Czerniak, czyli wspaniałe, słupeckie trio

Wokaliści z wielu miast i ośrodków z naszego województwa (m.in. Konina, Turku, Słupcy, Tuliszkowa, czy Goliny  rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Właśnie w tej drugiej grupie, gdzie wystąpiło 21 wykonawców, Słupecki Dom Kultury reprezentowały trzy wokalistki: Sara Ortac, Maria Czerniak i Daria Wardęcka. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się świetnie i były gromko oklaskiwane przez zgromadzoną na sali publiczność. Na szczególne uznanie w opinii jury zasłużyły Maria Czerniak, która otrzymała Grand PriX Festiwalu oraz Daria Wardęcka wraz z akompaniującym jej na fortepianie Kamilem Burdą; w efekcie przyznano jej I nagrodę w drugiej kategorii. Grupa słupeckiej młodzieży wybrała się do Turku wraz ze swoim instruktorem Przemysławem Stadnikiem.

Na wycieczce dopisała nam nie tylko słoneczna, wiosenna pogoda ale również wiosenne humory  – opowiadają dziewczyny.

Wyjazd był również wspaniałą okazją do zawarcia znajomości z młodzieżą  i do rozmów z instruktorami, muzykami z innych miast. Serdecznie gratulujemy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ