Wielkanoc w szkole w Drążnej

406
wyświetlenia

W środę 17 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. I i II z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie wspólnego śniadania wielkanocnego. Przy świątecznym stole składali sobie życzenia i rozmawiali o tradycjach świątecznych pielęgnowanych w rodzinach.

Wiele wrażeń dostarczyło dzieciom poszukiwanie upominków pozostawionych na placu zabaw przez Wielkanocnego Zajączka. Tego dnia przeprowadzali również eksperymenty z jajkami: uczniowie dowiedzieli się, jak można oddzielić białko od żółtka oraz jak można zmieścić jajko w butelce. Dzieci miały również okazję wykazać się kreatywnością podczas wykonywania konkursowego zajączka wielkanocnego. Wspomnienia tego dnia na długo pozostaną w pamięci.
Zgodnie z wielkanocną tradycją także uczniowie klasy IV zajęli się świętowaniem – szukali świątecznych prezentów. Upominki zostały pochowane na terenie wokół szkoły, aby dzieci miały okazję do zabawy. Wspólne poszukiwania sprawiły im dużą frajdę. W ciągu 10 minut udało im się odnaleźć wszystkie ukryte niespodzianki. Jednak chyba najwięcej radości dostarczyła uczniom inna wielkanocna tradycja – polewanie się wodą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ