Większe opłaty dla kurii za przedszkole nr 1

1513
wyświetlenia
SONY DSC

O 3 tysiące złotych więcej będzie teraz kosztował czynsz za przedszkole nr 1 w Słupcy. Budynek jest własnością kurii. Całkowity koszt utrzymania przedszkola to 85 tys. złotych i koszty adaptacji budynku. Podwyżka wynika z wcześniej podpisanej umowy o najem. Jak informuje Tomasz Garsztka w zasobach miejskich nie ma budynku, który nadawałby się do tego celu.

Radna Alicja Marek zwróciła uwagę, że można by renegocjować umowę z kurią. Przypomniała mieszkańców miasta, którzy budowali ten budynek w czynie społecznym. Wywiązała się krótka dyskusja, jednak burmistrz Michał Pyrzyk racjonalnie wyjaśnił sytuację radnym:

W tej sprawie rządzimy się regułami biznesowymi. Nikt za darmo, czy za symboliczną złotówkę nie wynajmie, ani nie użyczy takiego budynku. W okresie, kiedy kwestie użyczenia tego budynku na potrzeby przedszkola nr 1 były nieuregulowane, to nie można było ustalić, kto ma pokrywać koszty związane z remontem dachu, elewacji, polepszeniem wydajności systemu grzewczego. Umowa najmu na odpowiednią kwotę reguluje nam te sprawy. Dlatego wolimy zapłacić czynsz i nie mamy na głowie kosztów remontu – tłumaczył Michał Pyrzyk. 

P.S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ