Wieczornica Polskich Pieśni Patriotycznych w “Jarzębince”

449
wyświetlenia

W czwartek 8 listopada w Przedszkolu “Jarzębinka” odbyło się wspólne śpiewanie o nazwie “Wieczornica Polskich Pieśni Patriotycznych”.

Impreza odbyła się w ramach cyklu przygotowań do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku “Wieczornica” przybrała formę śpiewania przy symbolicznym ognisku. Gośćmi specjalnymi byli członkowie Klubu Seniora “Odrodzenie”. Władze reprezentował inspektor oświaty Mariusz Król.
Część artystyczną przygotowały dzieci z grup sześciolatków Jeżyki i Muchomorków, które zaprezentowały tańce i wierszyki. Główną atrakcją jednak było wspólne śpiewanie, które pod koniec, podczas wykonywania przez obecnych piosenki Krzysztofa Klenczona “Biały Krzyż” stało się podniosłe i dla niektórych wzruszające.
Na koniec wszyscy zostali poczęstowani napojami i rogalami marcińskimi.

Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

  1. Niestety nikt z organizatorów nie pofatygował się by terminy tak pozmieniać by mógł być na jednym i drugim Pan Piotr Stróżyk bo w tym samym czasie w Zespole Szkół Muzycznych odbył koncert pieśni patriotycznych wykonywanych przez uczniów szkoły oraz mieszkańców Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ