Wieczór filmowy w Ekonomiku

702
wyświetlenia

W miniony piątek w słupeckim Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się niecodzienne wydarzenie. Samorząd uczniowski zorganizował wieczór filmowy.

– Wieczór filmowy został utworzony na potrzeby filmowego klubu dyskusyjnego w naszej szkole. Jak sama nazwa wskazuje, będziemy oglądać filmy. Filmotekę mamy bardzo bogatą. W większości będą to filmy edukacyjne, dydaktyczne. Będzie to na plus dla uczniów i maturzystów, będą panele dyskusyjne. Oglądamy np. „Stowarzyszenie umarłych poetów”. – mówi Tomasz Wroński, przewodniczący samorządu uczniowskiego szkoły.
Chęć udziału młodzieży przyczyniła się do tego, żeby zorganizować wieczór filmowy. Stało się tak po ankiecie, którą wypełniali uczniowie ze wszystkich klas i odpowiadali na pytanie, co chcieliby w szkole zrobić ciekawego. Wiele głosów było właśnie za tym, by taki wieczór, czy też noc filmową, zorganizować. – W praniu wyjdzie ile osób przyjdzie, ale na wstępnej liście było około 20 osób. Na początek to nie jest zbyt wiele, ale mamy nadzieję, że już niedługo to się rozkręci. W przyszłym roku szkolnym myślę, że uda nam się wpleść taki comiesięczny wieczór filmowy. – dodaje Tomasz Wroński.

MW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ