WFM u Prymasa i na Jasnej Górze

3663
wyświetlenia
WFM z Prymasem Polski Wojciechem Polakiem

W piątek o 6.30 rano słupecki klub WFM wyruszył na piątą w swojej historii pielgrzymkę motocyklową na Jasną Górę do Częstochowy. Organizatorem wyprawy był Tomasz “Wiśnia” Wiśniewski. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział 18 motocyklistów w tym prezydent klubu Marek “Michu” Błażejewski i wiceprezydent Sławomir “Tasman” Antczak.

Pierwszym przystankiem WFM było jednak Gniezno. Tam nasi motocykliści spotkali się na prywatnej audiencji z Prymasem Polski Wojciechem Polakiem. Motocyklistom podczas wizyty w Gnieźnie towarzyszył przewodnik duchowy WFM ksiądz Krzysztof Szkopek. Niestety z powodu choroby proboszcza ksiądz Krzysztof nie mógł pojechać dalej i tym razem nasi motocykliści pojechali dalej bez przewodnika duchowego. Jego brak spowodował, że tym razem nie mieli w Częstochowie odprawionej indywidualnej mszy i uczestniczyli w mszy ogólnej.

Po mszy niedzielnej, w drodze powrotnej jak każdego roku motocykliści odwiedzili proboszcza Parafii Gomunice Andrzeja Molendę i wójta Pawła Olejniczaka, którzy ugościli ich w drodze powrotnej do Słupcy.

Jak mówią jest to ich indywidualna pielgrzymka. Pierwsze pielgrzymki organizowali wspólnie z księdzem Jackiem Dzielem, dopóki był proboszczem w Słupcy.

Podczas tego wyjazdu w Częstochowie odbywało się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego o nazwie”Zlot Gwiaździsty”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ