Wawrzynkowa Gra Miejska zakończona wyjątkowym koncertem – rekordowa frekwencja

704
wyświetlenia

Wawrzynkowa Gra Miejska ma już swoje tradycje. Z popularnością i frekwencją na przestrzeni lat było różnie. W tym roku, 2017 mieszkańcy Słupcy pokazali, że dobrze przygotowane miejskie imprezy, które nie są oparte na sprowadzaniu szpanerskich pseudo gwiazd a na dobrym pomyśle sprawdzają się i wiele osób chce w tym uczestniczyć.

Do Gry zgłosiły się 144 osoby z czego powstały 44 drużyny. Początek gry miał miejsce wczoraj, 9 sierpnia o 18.00 na schodach Urzędu Miasta gdzie pierwszym zadaniem dla wszystkich było wyjecie z butów sznurowadeł. co wywołało wesołość wśród uczestników.

Zorganizowano 13 punktów dla uczestników w różnych miejscach miasta. Ostatni mieścił się na Skwerze Szeluty ponieważ organizatorzy chcieli w ten sposób uhonorować a jednocześnie przypomnieć wszystkim znanego polskiego i słupeckiego kompozytora.

W organizacji punktów na trasie gry uczestniczyli: Muzeum Regionalne, MOSiR, Słupeckie Towarzystwo Koszykówki „Grom”, Wielkopolscy Fani Motocykli, Łukasz Jarząbek STRG,  Kamil Świątek ,Przystań Horn Jerzego Górczyńskiego „Szopa Bosmana”, Urząd Miasta reprezentowali:, Monika Przybylska, Remigiusz Rybski, Martyna Jarosz, Magdalena Kosmalska-Zauer, Arleta Kolska-Hypka.

Na skwerze zorganizowane zostało dla uczestników i tych, którzy nie brali udziału w grze miejskiej wiele atrakcji. Były to egzotyczne w naszym kraju zwierzeta, z którymi wiele osób chciało robić sobie zdjęcia, wata cukrowa – Jerzy Sompolski, kiełbasa z grila –Dariusz Gołębiak, jedna z  atrakcji wieczoru – Street Art. Masters – Żywe Rzeźby i oczywiście wspaniały koncert Aleksandry Kamińskiej – Rykowskiej, który znakomicie nagłośnili Krzysztof Rybicki i Krzysztof Herian.

Tuz przed koncertem zostały wylosowane nagrody. Dlaczego wylosowane?

Istota miejskiej gry jest integracja i poznawanie miejsc, które na co dzień mijamy nie zastanawiając się nad nimi. Cała zabawa ma charakter typowo integracyjny i poznawczy. Każda zabawa i gra ma to do siebie, że jest motywująca na przyszłość jeżeli spośród wszystkich uczestników wyłonimy zwycięzców. w związku z tym wymyśliliśmy, że wylosujemy nagrody. Poza tym główną nagrodą była nagroda burmistrza w postaci bonu 500 zł na zakup roweru – wyjaśnia zasady nagradzania Arleta Kolska – Hypka.

Po losowaniu nagród dla tłumu zebranych zaśpiewała Aleksandra Kamińska – Rybkowska. Wspaniały pokaz kunsztu wokalnego i starych melodii wprawił większość obecnych w nastrój pozytywnej melancholii. Szczególnie, że scenografia – starodawna altana koncertowa, wykonana przez P.P-H-U „Meble Hejna”, którą Stowarzyszenie Im Apolinarego Szeluty sfinansowało za własne pieniądze.

Zakończeniem wieczoru był pokaz ognia, nieodzowny element wigilii św Wawrzyńca, jako symbol jego męczeńskiej śmierci na rozżarzonej kracie. Pokaz wykonała grupa COSMOBOX z Konina.

Bardzo udana i przemyślana impreza.

Piotr Stróżyk

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.