Walentynki w przedszkolu w Młodojewie

490
wyświetlenia

14 lutego w Przedszkolu w Młodojewie obchodzono dzień Św. Walentego. Dzieci w tym dniu przeszły ubrane w czerwone bluzeczki – kolor miłości.

Dzieci prowadziły rozmowy okolicznościowe z nauczycielem „Co to jest miłość?”, „Jak okazujemy miłość?”, „Co jest symbolem Walentynek?”, „W jaki sposób świętujemy to pełne miłości święto?”. Obejrzały krótki filmik „Oczami dziecka święta Walentego”. Przedszkolaki w oparciu o wiersz Jana Brzechwy „Żuk” wypowiadali się na temat miłości. Milusińscy malowali walentynkowe serca i brały udział w zabawach ruchowych, tańcach, konkursach. W tym radosnym dniu dzieci degustowały słodkości i w radosnych humorach wróciły do domu żeby okazywać miłość swoim najbliższym.
Walentynki w swojej grupie obchodziły dzieci 5-6 letnie. Tygryski rozpoczęły ten dzień od poważnej rozmowy na temat tego święta :” Co to są Walentynki, jak je obchodzimy i co to jest miłość”. Podsumowaniem wypowiedzi dzieci było wysłuchanie przeczytanej historii Święta Walentynek oraz wiersza pt. „Walentynki” . Mieliśmy również okazję obejrzeć filmik co sądzą o tym inne dzieci.
Wszyscy bawili się wspaniale biorąc udział w zabawach i tańcach np.; taniec na gazecie, taniec z balonem. Największe wrażenie zrobiło zdjęcie w fotobudce w serduszkowych okularach. Każde dziecko wykonało walentynkowe serduszko malowane farbą przy użyciu stempelków. Przedszkolaki wprowadzone w nastrój święta zabierały do domu balony w kształcie serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ