„Walczyła dzielnie, niestety przegrała walkę z rakiem”

3285
wyświetlenia

Zmarła Dorota Magoń

Ambitna, pełna pasji we wszystkich, podejmowanych przez siebie działaniach, otwarta na ludzi, obdarzona dużym poczuciem humoru, ceniąca swoją rodzinę – taka była ś.p. Dorota Magoń, której życie w wieku 41 lat przerwał nowotwór. Ś.p. Dorota Magoń była inspektorem do spraw oświaty w urzędzie gminy w Powidzu.

SONY DSCDorota Magoń (z domu Dykszak) przyszła na świat 3 marca 1973 roku, jako drugie dziecko Marii i Czesława Dykszaków. Edukację w witkowskiej szkole podstawowej dokończyła w placówce oświatowej w Powidzu, kiedy wraz z rodziną przeprowadziła się do miejscowości. Dalej liceum ogólnokształcące w Gnieźnie, kolejno dwuletnia szkoła policealna w Poznaniu i jednocześnie zaocznie studiowała w Akademii Ekonomicznej – były to kierunki związane z bankowością i finansami. Zdobyła między innymi tytuły licencjata, magistra, miała także uprawnienia audytora wewnętrznego. Pracę podjęła w placówkach bankowych w Gnieźnie, Poznaniu i Słupcy. Chcąc być bliżej rodziny szukała zatrudnienia nieopodal miejsca zamieszkania – i tak ze słupeckiego banku przeniosła się do powidzkiej jednostki wojskowej, gdzie pracowała jako audytor. Kiedy zwolniła się posada inspektora do spraw oświaty w urzędzie gminy Powidz wystartowała w konkursie, który wygrała i od 1 kwietnia 2011 roku piastowała wspomniane stanowisko.

Rodzina była jej wielką pasją

We wrześniu 1994 roku wstąpiła w związek małżeński z Krzysztofem Magoniem – para doczekała się dwóch, wspaniałych córek: w sierpniu 1998 roku przyszła na świat Kaja, w maju 2002 roku Agata.

Przede wszystkim była osobą pogodną, otwartą na ludzi, których szanowała, lubiła im pomagać – opowiadają nam rodzice Doroty Magoń – Maria i Czesław – Była bardzo dobrą matką, bardzo dbała o dzieci i wszystko, co robiła, to gdzie pracowała, starała się wszystko tak rozwiązać, by być z córkami i swoją rodziną jak najdłużej, by być po prostu blisko nich.

Więcej w najnowszym “Głosie”

3 KOMENTARZE

 1. Niech spoczywa w spokoju. Te adresy moga sie przydać osobom chorym. Warto skorzystać z pomocy fundacji i stowarzyszeń onkologicznych:
  http://onkologia-online.pl/link2/index

  Bardzo ciekawa inicjatywą jest Akademia Walki z Rakiem:
  http://www.awzr.pl/awzr/
  Biruo Interwecji Onkologicznej:
  http://www.onkolodzy.net/

  Portal onkologiczny zwrotnikRAKA.pl to przyjazny, profesjonalny i merytoryczny serwis, za pośrednictwem którego użytkownicy znajdą praktyczne informacje i najświeższe doniesienia z zakresu leczenia onkologicznego, profilaktyki antynowotworowej oraz psychoonkologii.

  Celem i filozofią działalności serwisu jest promowanie zdrowego stylu życia, wspieranie pacjentów chorych na raka i ich rodzin, współpraca ze wszystkimi organizacjami, podmiotami oraz osobami, które podejmują działania w zakresie walki z nowotworami.

  Portal zwrotnikRAKA.pl powstał właśnie po to, aby odwiedzający go użytkownicy mogli zdobyć niezbędną wiedzę na temat istoty raka, jego przyczyn, profilaktyki oraz nowych metod leczenia chorób nowotworowych.

  Ekspedycja na życiowy Zwrotnik Raka może przydarzyć się każdemu z nas! Warto wyruszać przygotowanym!

  zobacz: http://www.zwrotnikraka.pl

  Zapraszamy serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ