“W słupeckiej studni trzeszczy i dudni”-Nie obyło się bez policji!

2880
wyświetlenia

Pomiędzy 18.00-19.00 rozpoczęły się dwa równorzędne wiece wyborcze. Grupa fanów Rafała Trzaskowskiego zebrała się wokół fontanny miejskiej a fani Andrzeja Dudy po przeciwnej stronie ulicy 1000-lecia, na chodniku i terenie przy budynku Gazety Słupeckiej.

Grupy liczące po około 150 – 200 osób stanęły na przeciwko siebie przekrzykując się hasłami, które o dziwo nie były agresywne ani wulgarne. Można było usłyszeć hasła takie jak: długopis, musztarda, mamy dość ( po obu stronach), Rafał, Andrzej, do Berlina, zwyciężymy i wiele innych nieinwazyjnych treści…
Piękny i spokojny folklorystyczny obrazek zakłóciła jednak interwencja policji. Pan wiozący duży baner na dodatkowej przyczepie z wizerunkiem obecnie urzędującego prezydenta zatrzymał swój samochód z banerem ( widać na zdjęciach w galerii poniżej ) przed przejściem dla pieszych zasłaniając tym samym grupę Trzaskowskiego. Jak poinformowała nas policja kierowca został kulturalnie rozliczony.
Podsumowując wydarzenie w kategorii zwycięstwa lub przegranej logistycznie zdecydowanie zwyciężyła grupa Dudy, która mając mikrofon i nagłośnienie dyktowała warunki występów. Co do estetyki tłumu zwyciężyła grupa Trzaskowskiego. Mieli po prostu więcej ładnych dziewczyn i jednego transwestytę.
Redakcja serdecznie pozdrawia wszystkich uczestników.

Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ