VII Piknik Świętojański 2018 w Zagórowie

924
wyświetlenia

30 czerwca odbył się nad Czarną Strugą w Oleśnicy VII Piknik Świętojański. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla „piknikowiczów” wiele atrakcji.

Nie zabrakło dobrego jedzenia oscypków z grilla, racuchów z malinami, wybornych konfitur, muzyki w wykonaniu lokalnych artystów z chóru Quarta- Andrzeja Słowińskiego i Jerzego Pieszaka oraz gościa specjalnego- Honorowego Obywatela Miasta Zagórowa prof. Andrzeja Brzega, puszczania wianków i lampionów, jak również pląsów przy ognisku. Pomimo pochmurnego nieba dominował pogodny i przyjacielski nastrój.
Organizujemy „wianki” po raz siódmy, aby integrować lokalną społeczność. Inne miejscowości mają swoje „noce świętojańskie”, Zagórów też może się pochwalić tego typu imprezą, tym bardziej, że blisko miasta znajdują się piękne błonia. Często ludzie mówią, że jechaliby na łąki z myślą o organizacji pikniku, ale nie mają czasu. My wychodzimy do nich z propozycją wspólnego biesiadowania, które łączy się z nocą świętojańską – przybliżył ideę Pikniku prezes TPZZ Grzegorz Cieślewicz.
Wydarzenie zorganizowali: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie, Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” z Oleśnicy
i Stowarzyszenie Łomowianki.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu Pikniku: Dariuszowi Słowińskiemu, właścicielowi firmy Event Plus; Marcinowi Janowskiemu, Zbigniewowi Klimasowi, Andrzejowi Słowińskiemu i Jerzemu Pieszakowi, Janinie Saacke, właścicielce Gospodarstwa Ekologicznego „Fenix’ we Wrąbczynkowskich Holendrach; Beacie
i Damianowi Piasecznym, Michałowi Szymańskiemu i Bogusławie Chojnackiej.

Fot. Katarzyna Połom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ