VI Piknik Świętojański w Zagórowie

1982
wyświetlenia

W sobotę 24 czerwca odbył się VI Piknik Świętojański. Na błoniach oleśnickich zebrali się członkowie i sympatycy stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej.
W kapuście frykasy (golonka w kapuście) i świński nawias (surowa kiełbasa uduszona
w cebuli i zalewie z piwa i miodu) rozpieszczały podniebienia uczestników.

Warto nadmienić, że kiełbaski są specjalnością naszego prezesa Grzegorza Cieślewicza
i przyjaciela TPZZ Janusza Komorowskiego. Przy stoisku członków Stowarzyszenia „Razem Łatwiej” z Oleśnicy można było skosztować przepysznych, rozpływających się w ustach
na świeżo smażonych racuchów z musem malinowym.

Nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego. Do zabawy, śpiewu i tańca zachęcał zespół ZAGÓROWSKIE SŁOWIKI. Jak tylko się pojawili, już grała muzyka, m.in. „Tango zagórowskie”, „Wileński walc”, „Jarzębina czerwona”, „Góralka Halka”, „Wesołe miasteczko”. Repertuar naszych lokalnych artystów jest bogaty, dlatego pieśni takie, jak „Wiła wianki”, „Ej sobótka, sobótka” były prawdziwą ucztą dla uszu, podczas plecenia
i rzucania wianków do wody. Tradycyjnym punktem spotkania jest puszczanie lampionów. Choć pogoda płatała figle, wytrzymała i pozwoliła bawić się do późnych godzin nocnych.

Noc Świętojańska ma charakter cykliczny, dlatego zarząd TPZZ już planuje, aby
w przyszłym roku impreza odbyła się na najwyższym poziomie i mogła sprostać wymaganiom miejscowego społeczeństwa.

Zarząd TPZZ pragnie serdecznie podziękować osobom, bez których wsparcia
i zaangażowania Piknik mógłby się nie odbyć: Stowarzyszeniu „Razem Łatwiej” z Oleśnicy, Zbigniewowi Klimasowi, Januszowi Komorowskiemu, Damianowi Piasecznemu, Annie i Andrzejowi Słowińskim, Pawłowi Szablewskiemu, Magdalenie i Mariuszowi Włosiniakom, Marcinowi Janowskiemu, Andrzejowi Bernatowi i Annie Burdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ