Urodziny Koła Gospodyń Wiejskich w Józefowie

1295
wyświetlenia

Koło Gospodyń Wiejskich z Józefowa świętowało 50. urodziny. Jubileusz odbył się we wtorek 3 października.

Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie powstało jesienią 1967 roku, a jego założycielką była Zofia Janaczyk, która przez 16 lat pełniła funkcję szefowej koła – wspominała podczas uroczystości obecna przewodnicząca KGW Daniela Tylman. Początki były trudne, kobiety spotykały się w domach. Panie we współpracy z kółkiem rolniczym zajmowały się rozprowadzaniem piskląt czy paszy. Prowadzone były też kursy gotowania i pieczenia, były wycieczki i zabawy taneczne. Wraz z upływem lat profil działalności koła zmieniał się. – Obecnie polega głównie na integracji mieszkanek naszego sołectwa. Aktywnie uczestniczymy w spotkaniach Gminnej Rady Kobiet, przygotowujemy wieńce i degustację potraw na dożynki. Swoim działaniem dajemy przykład młodemu pokoleniu – podkreśliła pani Daniela.

– Józefowo to specyficzna miejscowość, tutaj zawsze była bardzo aktywna społeczność, w której dominowało Koło Gospodyń Wiejskich – mówił burmistrz gminy i miasta Kleczew Marek Wesołowski – To miejsce słynęło z tego, że tutaj były organizowane doskonałe zabawy taneczne. Wówczas to był barak, który został pozyskany dzięki zaradności mieszkanek. Kolejnym krokiem do polepszenia życia w tej miejscowości była determinacja w walce o budowę drogi. Powstała i służy wszystkim do dzisiaj. Z okazji jubileuszu burmistrz życzył paniom zdrowia i satysfakcji z tego co robią. – Życzę, by to koło rozwijało się i przybywało młodszych pań, które wniosą coś nowego, tak byśmy mogli mówić o kole gospodyń przyszłości – dodał.

W trakcie uroczystości panie, które tworzyły i tworzą Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie otrzymały podziękowania, były specjalne statuetki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Paniom życzenia składali także radni, przedstawiciele organizacji działających na terenie gminy oraz koleżanki z Gminnej rady Kobiet, a TTR24.pl przygotowała specjalny film z tej okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ