Ukradli gęsi, chcieli mieć własną hodowlę

1667
wyświetlenia

W minionym tygodniu w Wymysłowie 17- i 16-latek ukradli gęsi, które pasy się na łące na terenach nadwarciańskich. Jeszcze tego samego wieczoru dzięki wspólnym działaniom właściciela ptaków i policjantów z Posterunku Policji w Zagórowie nastoletni złodzieje zostali zatrzymani. Odzyskano też skradzione ptactwo.

Choć aktualnie Zagórów nie jest już tak znany z hodowli gęsi jak dawniej, to do dziś w tej gminie znajdują się hodowcy tych ptaków. Okazuje się, że dwaj młodzie mieszkańcy gminy chcieli wzbogacić się, kradnąc z jednej z hodowli 10 ptaków.

gesi_2Młodzi ludzie przygotowali się do kradzieży. Mieli ze sobą worki i plastikowe skrzynki. W godzinach wieczornych na rowerach pojechali nad Wartę. Na początku ukradli cztery gęsi i zawieźli je na posesję jednego z chłopaków. Następnie wrócili na pastwisko i chcieli ukraść kolejnych 6 ptaków. Gęsi włożyli do worków, ale złodziei spłoszył nadchodzący właściciel. Nastolatkowie porzucili łup i uciekli. Szybko zostali wytropieni w pobliskich trzcinach. Funkcjonariusze przewieźli przemoczonych sprawców na posterunek. – Pokrzywdzony wycenił straty na ok. 1500 zł. Chłopcy po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów. Starszy odpowie za swój czyn jak dorosły. Wcześniej był już karany za popełnianie przestępstw przeciwko cudzemu mieniu. Sprawa młodszego trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. – mówi nam asp. Marlena Kukawka ze słupeckiej policji.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, młodzi złodzieje tłumaczyli się, że kradnąc gęsi z pastwiska mieli zamiar założyć własną hodowlę. Być może chcieli podtrzymać też zagórowskie tradycje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ