Uczniowie ZSP Zagórów na Targi Rolnicze Agrotech w Kielcach

584
wyświetlenia

Rozwijając swoje pasje i zainteresowania uczniowie ZSP Zagórów z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej i I klasy szkoły branżowej w dniach 16-17 marca 2019r. pojechali na Targi AgroTech do Kielc. 

Głównym celem naszej wycieczki były jubileuszowe 25 – te Targi Rolnicze Agrotech w Kielcach, na których mogliśmy obejrzeć 750 wystawców z 25 krajów, wiodących marek tj. Case IH, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same, Deutz Fahr oraz wielu producentów drobniejszego sprzętu rolniczego.
Korzystając z okazji podziwialiśmy góry i uroki świętokrzyskiego dziedzictwa narodowego. Punkt noclegowy w SM w Mąchocicach Scholasterii był świetnym miejscem do oglądania szczytu gór: Łysogór, czyli Łysicy (612m), Radostowej oraz góry “Domowej” Stefana Żeromskiego, który tam właśnie się wychował.
Po krótkiej nocy kolejnego dnia odwiedziliśmy Aeroklub Kielecki, gdzie dzięki życzliwości członków klubu mieliśmy możliwość zobaczyć szybowce, samoloty szkoleniowe i popatrzeć na odbywające się loty szkoleniowe.
Następnym punktem było zwiedzanie Jaskini “Raj” w Chęcinach. Przed wejściem oglądaliśmy ekspozycję muzealną zjawisk krasowych oraz drobne eksponaty archeologiczne znalezione w trakcie badań jaskini oraz postacie myśliwych neandertalczyków. Kiedy już weszliśmy do środka, pan przewodnik prowadził nas rajskimi ścieżkami tej pięknej galerii sztuki. W wyniku wytrącania się węglanu wapnia z wód przesączających się przez strop zaczęła powstawać szata naciekowa zdobiąca dziś wnętrze jaskini. Trasa turystyczna ma 180 m długości, a czas jej zwiedzania- 45 minut. Panuje tam specyficzny klimat, duża wilgotność.  Mogliśmy podziwiać stalaktyty, stalagmity, stalagnaty i różne ciekawe twory utworzone z nacieków – baranki, krasnoludki, sowy, kalafiory i inne cuda natury. Jaskinia Raj jest specyficznym rezerwatem przyrody, zimą chronią się tu nietoperze, które właśnie były w stanie hibernacji.
Po wyjściu z raju Matki Natury udaliśmy się do Parku Wodnego “Perła”, gdzie mogliśmy się zrelaksować na wodnych zjeżdżalniach.
Na koniec tej idealnej wycieczki mieliśmy przyjemność obejrzeć najstarszy Dąb w Polsce. Dąb Bartek liczy ok.700 lat, ma 28,5metra i znajduje się w miejscowości Zagnańsk.
Po wycieczce każdy był zadowolony, a większość osób już organizuje następną wycieczkę.

Jakub Musiałowski I BS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ